Долинський відділ Калуського районного відділу ДУ "Івано - Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України
13 Жовтня, 2023 р., 10:29
Гострі кишкові інфекції (ГКІ) - це група інфекцій, які характеризуються фекально-оральним механізмом передачі, локалізацією збудника в кишечнику людини, багаторазовим поносом, нудотою, блювотою, підвищенням температури тіла.
13 Жовтня, 2023 р., 09:15
Вірусний гепатит С - інфекційне захворювання,яке уражає як печінку так і інші внутрішні органи та тканини лімфоїдного та не лімфоїдного походження,кістковий мозок і щитовидну залозу.Він є дуже поширеним вірусним захворюванням.
Гепатит С часто перебігає безсимптомно,але хронічна його форма призводить до утворення фіброзу у печінці,а у результаті до цирозу чи раку печінки.
Зараження відбувається парантерально від прямого попадання вірусу з крові хворої у кров здорової людини при переливанні крові внаслідок погано стерилізованого медичного обладнання,або під час внутрішньовенного введення лікарських засобів чи переливанні зараженої вірусом крові. Останнім часом донорська кров обов'язково проходить тест на вірус гепатиту С.При зараженні гепатитом С цей вірус зберігається у печінці у близько 85% інфікованих людей.
В основному активними розповсюдниками гепатиту С стають наркомани,значно рідше трапляються випадки передавання вірусу статевим шляхом (3-6% усіх випадків). Можливе зараження від матері до дитини під час вагітності,але воно спостерігається рідко (у 5,7%) дітей які народжені матерями- носіями вірусу.
Зараження вірусом гепатиту С може відбуватися через маніпуляції,під час татуювання, лікування голковколюванням,проколю- ванні вух,якщо ці процедури виконують нестерильними голками.
Більшість людей на початку хвороби можуть не мати жодних ознак.Проте деякі хворі мають ознаки гострого захворювання,що триває декілька тижнів(пожовтіння склер очей та шкіри,потемніння сечі, знебарвлення калу,нудота блювання,біль у животі).
Вірус гепатиту С досить довго живе у воді до 10 місяців,проте гине після 5 хвилин кип'ятіння.
Щоб запобігти інфікуванню цим вірусом необхідно дотримуватися таких правил:
- ніколи ні з ким не діліться і не користуйтеся чужими лезами для гоління,зубними щітками та іншими засобами особистої гігієни;
- якщо ви медик слід завжди дотримуватися правил техніки безпеки ,особливо при роботі із хірургічним інструментарієм та використовувати засоби індивідуального захисту;
- утриматися від татуювання або пірсингу,вас можуть вколоти голкою,на якій є інфікована кров;
- ніколи не використовувати ін'єкційні наркотики.
При виявленні захворювання вірусним гепатитом С слід :
-звернутися до спеціалізованого лікаря; - посилити питний режим ;
- дотримуватись дієти( усунути з раціону копчені,жирні,смажені,мариновані страви), вживати повноцінну за складом їжу малими порціями(4-5) разів на добу;
Вірусний гепатит С - вилі ковна хвороба,якщо розпочати лікування вчасно - до переходу у цироз печінки.
12 Жовтня, 2023 р., 09:30
«Куріння вбиває» - саме так пишуть на упаковках цигарок, говорять в рекламі, однак люди все одно не позбавляються цієї шкідливої звички.
12 Жовтня, 2023 р., 09:28
У період активності вірусів варто приділяти особливу увагу чистоті в приміщеннях, особливо якщо в сім'ї є діти. Крім звичайного прибирання необхідно також знати, чим дезінфікувати квартиру.
12 Жовтня, 2023 р., 09:27
Темпи нашого життя щороку швидшають та потребують активного використання комп’ютерної техніки, в результаті чого розвивається комп’ютерний зоровий синдром (КЗС) – це реакція органу зору на неадекватне навантаження одночасно на мозок, хребет та очі протягом тривалого часу, який призводить до зорової втоми, подразнення очей та виникнення проблем із зором. В його основі – «синдром сухого ока» та «спазм акомодації». Першому сприяє той факт, що при роботі за монітором в декілька разів знижується частота моргання, і поверхня роговиці пересихає, а другому – стиль сучасного життя. Переважна більшість жителів працює в офісах, проводячи весь день за монітором. Вдома вечеряє і знову сідає за комп’ютер – «відпочити». Не слід легковажно ставитись до цього зачарованого кола – ваша недбалість може призвести до розвитку короткозорості та значного зниження якості життя.
10 Жовтня, 2023 р., 11:26
Ментальне здоров’я – це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти скрізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне. Ментальне та фізичне здоров'я – нерозривне ціле.
09 Жовтня, 2023 р., 11:11
Після завершення повномасштабної війни психологічної допомоги в Україні потребуватиме мільйонна армія, і зараз суспільству необхідно позбутися стереотипів і стигми, аби всі розуміли, що допомога психолога - це нормально.
06 Жовтня, 2023 р., 15:26
З настанням зимово-весняного періоду зростає кількість випадків інфекційних захворювань, серед яких дуже часто зустрічається менінгококова інфекція, яка лякає не тільки тяжким перебігом, а й такими ускладненнями як епілепсія, гостра ниркова недостатність, втрата слуху, сліпота, анкілози суглобів, міокардіосклероз та інфекційно-токсичний шок, який може призвести до смерті.
06 Жовтня, 2023 р., 12:32
Психологічні проблеми наростають непомітно, впливають на всі сфери життя та знижують здатність протистояти викликам.
28 Вересня, 2023 р., 16:40
Щорічно 29 вересня відзначається Всесвітній день серця. Ця подія проводиться за ініціативою Всесвітньої федерації серця та за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року.