Долинський відділ Калуського районного відділу ДУ "Івано - Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України
21 Серпня, 2023 р., 11:42
У зв’язку початком занять в навчальних закладах нагадуємо про актуальність профілактики педикульозу в організованих колективах, оскільки ця проблема набуває особливої актуальності.
17 Серпня, 2023 р., 13:14
Вібраційна хвороба — професійне захворювання, викликане впливом вібрації. Вперше цю патологію описав Лоріга в 1911 p. як синдром «мертвих пальців» у каменетесів, а в 1955 p. вона одержала назву «вібраційна хвороба». Основним фактором, що призводить до розвитку захворювання, є вібрація.
16 Серпня, 2023 р., 13:31
Туберкульоз є соціально значущим і небезпечним інфекційним захворюванням, яке зустрічається не тільки серед дорослого населення, але і серед дітей. На даний час проблема туберкульозу серед дітей є актуальною, оскільки епідемічна ситуація з туберкульозу в Україні все ще залишається складною. Швидке поширення стійкого до ліків збудника туберкульозу може стати загрозою до невиліковного туберкульозу . Близько 50% вперше виявлених хворих виділяють збудника в навколишнє середовище при розмові, кашлі чи чханні.
14 Серпня, 2023 р., 10:52
Ботулізм – це важке токсичне інфекційне захворювання, яке виникає в результаті отруєння токсинами бактерій ботулізму (Clostridium botulinum ) і характеризується важким ураженням центральної і вегетативної нервової системи. Збудник захворювання постійно перебуває в ґрунті, утворюючи спори, надзвичайно стійкі до впливу хімічних і фізичних факторів. З ґрунту потрапляє у кишечник сільськогосподарських тварин, прісноводних риб , а також на харчові продукти ( овочі, фрукти, зерно).
14 Серпня, 2023 р., 10:40
Кашлюк (коклюш) – гостре, високо контагіозне інфекційне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом при кашлі чи чханні.
14 Серпня, 2023 р., 10:40
Гриби - це одне з найцікавіших і найтаємніших явищ природи, як цінний харчовий продукт. Однак, серед грибів є багато отруйних, які можуть викликати сильні отруєння, а іноді і смерть.
08 Серпня, 2023 р., 16:38
Інфекційний мононуклеоз – це вірусна інфекція, для якої характерні ураження лімфатичних вузлів, печінки та селезінки, ангіна та підвищення температури.
⠀ Викликає захворювання вірус Епштейна-Барр, який є близьким “родичем” вірусу герпесу. Подібно вірусу простого герпесу, одного разу проникнувши в організм, вірус Епштейна-Барр назавжди залишається в ньому. Захворюваність відзначається круглий рік, підйоми трапляються навесні та восени.
⠀ Найвища захворюваність мононуклеозом відзначається серед дітей 3-9 років. Прояви інфекційного мононуклеозу можуть бути схожі на звичайне ГРЗ. Тому мононуклеоз часто залишається нерозпізнаним, і батьки починають бити тривогу лише тоді, коли стикаються з наслідками хвороби.
⠀Джерело інфекції- хвора або інфікована людина. Після первинного інфікування вірус періодично виділяється зі слиною, наприклад поцілунок і забрудненні слиною предмети: обмін шматочками їжі, пиття з однієї склянки чи пляшки. Інфікування можливе через переливання крові, пересадки кісткового мозку
Перші ознаки захворювання можна виявити через тиждень-два після зараження. Іноді інкубаційний період більш тривалий (до 1-1,5 місяців). Захворювання починається гостро, з швидким підйомом температури до високих цифр (38-39° С). У хворого збільшуються всі лімфатичні вузли, особливо задньошийні. Їх збільшення помітні неозброєним оком, при натисканні вони безболісні. Також відзначається закладеність носа і утруднення носового дихання, осиплість голосу. Діти часто хропуть уві сні. Піднебінні мигдалини (гланди) збільшені і запалені, часто на них з’являється наліт (суцільні або у вигляді окремих острівців), які можуть бути схожими на наліт при дифтерії.
⠀ Їх поява звичайно супроводжується ще більшим (до 39-39,5° С) підвищенням температури і погіршенням самопочуття. Незважаючи на запальні зміни, болі в горлі у хворих, як правило, немає (або вона незначна), виділення з носа теж відсутні. У всіх хворих виявляється збільшення печінки та селезінки. Іноді з’являється жовтяниця.
⠀У розпал захворювання тільки у деяких хворих з’являються висипання на шкірі. Цей висип плямистий, яскраво-червоний, дуже схожий на алергічний.
⠀Профілактика інфекційного мононуклеозу полягає у тому, що хворих госпіталізують до інфекційного відділення або ізолюють вдома. Медичне спостереження за контактами з епідемічного осередку рекомендоване впродовж 20 днів. Ефективність дезінфекції не доведена.
07 Серпня, 2023 р., 10:45
Життя людини не може існувати без бактерій, які різними способами приносять користь, а водночас можуть бути шкідливими та небезпечними. Щоб запобігти поширення різного роду виникнення різних інфекцій, які і спричиняють небезпечні мікроорганізми, важливо правильно вміти боротися з ними, а особливо при допомозі прибирання. Надаємо декілька корисних порад з приводу, як правильно його зробити.
04 Серпня, 2023 р., 10:37
Дезінфекція – це комплекс заходів, спрямованих на знищення збудників інфекційних захворювань на об’єктах навколишнього середовища. Дезінфекцію необхідно проводити скрізь, де здійснює свою діяльність людина. Підтримка належного санітарно-епідеміологічного режиму реалізується, в тому числі, за допомогою застосування різних хімічних препаратів – дезінфектантів. Основне завдання дезінфекції - переривання механізму передачі інфекції шляхом знезараження різних об’єктів (повітря, вода, харчові продукти, предмети побутової обстановки та інше). Дезінфекція спрямована на знищення в навколишньому середовищі патогенних мікроорганізмів: вірусів, бактерій, грибків і т. п. Види дезінфекції Дезінфекція може бути осередковою і профілактичною. За формою осередкова поділяється на поточну та заключну. Дезінфекційні заходи нерідко проводяться разом із дератизацією та дезінсекцією. Об’єктами таких робіт є медичні установи, магазини, підприємства громадського харчування, освітні заклади, місця громадського користування, каналізаційні та водопровідні труби, перукарні. Основними методами є: - механічний (очищення і фільтрація повітря, води, поверхонь, прання виробів із тканини тощо); - фізичний (обробка ультрафіолетом або високими температурами); - хімічний (використання дезінфектантів); - біологічний (знищення збудників інфекційних захворювань мікробами-антагоністами). Сьогодні дезінфекція допомагає захистити людство від багатьох захворювань. Якісна антисептика рук медперсоналу та знезараження об’єктів навколишнього середовища, медичних виробів й інших потенційно заражених предметів допомагає запобігти поширенню багатьох небезпечних інфекцій та зберегти здоров’я і життя великої кількості людей. На сьогодні на ринку представлено безліч препаратів, які не тільки знищують небезпечні збудники, але й не шкодять здоров’ю людини і навколишньому середовищу.
04 Серпня, 2023 р., 10:36
Основним забруднювачем води є азот! Його застосовують як мінеральні добрива в сільському господарстві, а також у промисловості, саме при потраплянні азоту до водойм, він перетворюється на нітрати. Ці сполуки добре всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, швидко попадають в кров і розносяться по всьому організму. При тривалому вживанні питної води, що містить значні кількості нітратів різко зростає концентрація метгемоглобіну в крові. Крім того, надлишок нітратів є причиною екзем, руйнування зубів, ураження серця, нирок, печінки. Постійна інтоксикація призводить до порушення обміну речовин і онкологічних захворювань.