Село Липа

Липа — село Долинського району Івано-Франківської області. Через село протікає однойменний струмок Липа, на якому розташований водоспад (2 м). На південному заході від села бере початок струмок Глубокій, а на південному сході — струмок Бистрий. У 1939 році в селі проживало 440 мешканців (410 українців, 5 поляків, 25 євреїв).

15 жовтня 1944 в большевицькій засідці в урочищі «Глибокий» біля села Липа загинув зі всім штабом Федір Польовий, псевдо «Поль», командир старшинської школи «Олені».

Поблизу села розташоване урочище Розтоки, гора Яворина, де із 1988 традиційно відбувається вшанування полеглих вояків УПА. Щороку тисячі українців віддають тут данину пам'яті полеглим борцям за волю.

Уродженці:

• Кос Микола — визначний діяч ОУН, крайовий провідник ПЗУЗ (північно-західних українських земель).