Село Станківці

Станківці — село Долинського району Івано-Франківської області. Населення становить 615 осіб. Розташоване посеред гір на половині шляху із Гошева до с. Лужки, за 21 км від райцентру м. Долини. Через нього протікає гірська річка Лужанка. На північно-східній стороні від села бере початок струмок Лисий.

Вперше село згадується в архівних документах за 1663 рік. У 1830 році збудовано дерев’яну церкву Святого Михаїла. Початкова школа у Станківцях знаходилася у хаті Стефана Ільницького. У 1890 році громада побудувала школу з однією класною кімнатою і житлом для вчителя. У 1936 році збудовано нову двоповерхову школу на чотири класи, вчительську і помешкання для вчителів. У 1939 році в селі проживало 480 мешканців (460 українців, 5 поляків, 15 євреїв). 9 грудня 1995 року поряд із старою церквою було закладено й освячено камінь під будівництво Храму Божого, а 7 грудня 2003 року владика Софрон Мудрий освятив новозбудовану церкву. У селі зберігся кам'яний Хрест на честь скасування кріпосного права.

Пам'ятки:

• церква Архистратига Михаїла (УГКЦ);
  • церква Покрови Пресвятої Богородиці (УГКЦ).

Народилися:

• Остап Дзеса — заступник голови Івано-Франківської обласної ради.