Село Церківна

Церківна — село Долинського району Івано-Франківської області. За переписом 2001 року населення села становить 1029 осіб. За переписом 2001 року населення села становить 1029 осіб. За переписом 2001 року населення села становить 1029 осіб.

Відомі люди:

• Данилишин Богдан Михайлович — український економіст, екс-міністр економіки, голова Ради НБУ;
  • Гук Василь Юрійович — підпільник ОУН, дисидент.

Бій сотні УПА «Хорти».

11 грудня 1945 року сотню «Хорти», яка розквартирувалась у селі наздогнали війська НКВС. Сотенний «Бей» (Казимир Яворський) вирішив дати бій і вдало підготував пастку для ворогів, які наступали по відкритому полю. Повстанці зайняли вигідні позиції в урочищі Цапове, яке складається із великих кам'яних брил. «Нкведисти» були несподівано зустрінуті щільним вогнем та зазнали значних втрат. Викликані резерви зуміли оточити сотню, але із настанням темряви воякам вдалось вирватись із кільця оточення. Втрати ворога за підрахунками повстанців склали загиблими 221 чоловік, в тому числі майор і два капітани. у цьому бою загинуло і 18 вояків УПА.