Долинський відділ Калуського районного відділу ДУ "Івано - Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України
08 Листопада, 2023 р., 10:11
Для чого він потрібен?
Лабораторний аналіз води є важливою складовою контролю якості води і виконує декілька важливих функцій:
03 Листопада, 2023 р., 11:48
Традиційно кір прийнято вважати «дитячою інфекцією», але це твердження не є правильним, так як хворіють не тільки діти, а й дорослі. Люди старшого віку переносять дане захворювання вкрай важко і часто помирають від ускладнень.
Кір ― одне з найпоширеніших інфекційних захворювань, збудник якого постійно циркулює в людській популяції. Зростання захворюваності на кір пов’язане з циклічністю хвороби, що обумовлює підвищення захворюваності приблизно раз на 6 років.
Причиною поширення кору в Україні вважають низький рівень охоплення вакцинацією. Щоб зупинити поширення хвороби потрібно, щоб 95% людей мали імунітет.
Хочемо нагадати, що «наздоганяюча» catch-up кампанія з вакцинації проти кору, краснухи та епідемічного паротиту досі триває. В Україні використовується комплексна вакцина проти кору, паротиту, краснухи (КПК) – як в приватних, так і в державних медичних установах. Вакцина сертифікована і відповідає всім міжнародним стандартам. Перевіряється кожна партія вакцини, тому неякісну зустріти неможливо. Тому ви можете вберегти здоров‘я Вашої дитини провівши їй щеплення проти даної недуги!!!
Нагадуємо, що перше щеплення вводиться у віці 12 місяців, бо до цього віку дитина зазвичай втрачає захисні материнські антитіла, отримані під час вагітності. Друге щеплення вводиться у віці 6 років, бо це час вступу до школи (або підготовки до школи). Якщо людина отримала дві вакцини, то ефективність становить близько 97-99%, якщо ж доза була тільки одна – приблизно 85-90%. Стійкий імунітет після введення щеплення від кору починає вироблятися через три-чотири тижні у дорослих і через два-три тижні у дітей.
01 Листопада, 2023 р., 10:35
З приходом осінньо-зимових холодів та внаслідок аварійних відключень електромереж серед населення збільшується попит на газові обігрівачі, генератори та каміни. Відповідно з’являються повідомлення про трагедії: отруєння чадним газом.
31 Жовтня, 2023 р., 10:16
Одним з найбільш поширених гельмінтозів людини в Україні є аскаридоз, який посідає друге місце серед паразитарних інвазій.
Аскаридоз — це поширене інфекційне захворювання, що характеризується ураженням тонкого кишечника глистами-аскаридами. Сприйнятливість до гельмінтозу загальна, але у дітей ця хвороба трапляється частіше, ніж у дорослих. Ураження аскаридозом відбувається впродовж року, але найбільша кількість випадків реєструється після літньої пори. Захворюваність зростає при контактуванні людини з грунтом, а також при вживанні немитих ягід , овочів, фруктів та зелені вирощених на забрудненому грунті, пісочницях через руки і іграшки. Яйця аскарид широко поширені у навколишньому середовищі, роками зберігаючись у ґрунті.
Шлях зараження аскаридозом — фекально-оральний. Джерелом зараження є хвора людина. Яйця аскарид потрапляють в організм шляхом їх проковтування у разі вживання забруднених продуктів, а також у разі недотримання правил гігієни. Чутливість до аскаридозу висока, тому потрапляння в організм навіть одиничних зрілих форм може викликати захворювання.
Симптоми можуть залежати від стадії життєвого циклу аскарид. Через кілька днів після ураження аскаридозом у хворого в початковій стадії спостерігається загальна слабість, втомлюваність, іноді підвищення температури вище 37°С, висипка у вигляді кропивниці на ногах і руках. Рідше при інтенсивних зараженнях проявляється легеневий синдром (кашель з виділенням харкотиння, задишка, біль за грудиною). У другій стадії аскаридозу у хворих виникає нудота, слинотеча, біль в животі, часто переймоподібний, понижений апетит, проноси чи закрепи, зниження ваги. У дітей нерідко виникає блювота і підвищення температури до 38-40°С, головні болі, головокружіння, подразливість, неспокійний сон (скрегіт зубами уві сні), а в окремих випадках можуть виникати судоми.
Лікування аскаридозу необхідне у всіх випадках інвазії, незалежно від стадії хвороби та наявності симптомів. Медикаментозна терапія цього захворювання полягає у призначенні антигельмінтних препаратів, антигістамінних і ентеросорбентних засобів.
Щоб попередити зараження аскаридозом необхідно дотримуватись наступних рекомендацій: мити овочі та фрукти перед споживанням, дотримуватись правил особистої гігієни - мити руки перед кожним споживанням їжі та після кожного відвідування вбиральні, а також стежити за дітьми, щоб вони не брали до рота забруднені іграшки. Саме дотримання таких елементарних правил може вберегти від небажаних гостей.
25 Жовтня, 2023 р., 09:56
Вакцина не впливає негативно на імунітет людини, а зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно.
25 Жовтня, 2023 р., 09:55
Мало хто знає, що інсульт забирає не менше життів, ніж аварії і нещасні випадки. Статистика смертності стверджує – саме в результаті інсульту в мирний час гине кожен другий або третій чоловік. Це означає, що ступінь ризику дуже великий для кожного з нас.
23 Жовтня, 2023 р., 09:44
Мрія кожної мами – здоров’я своєї дитини. Коли дитина цілком здорова, то нічого не страшно! Усередині сім’ї панує спокій і гарний настрій. Але варто малюку захворіти, як відразу починається паніка. Добре, якщо захворювання легке: ГРВІ, застуда, нежить. При своєчасному лікуванні воно швидко проходить. І набагато гірше, якщо це небезпечна хвороба: кашлюк, кір, краснуха … Так, захворювання зараз не так поширені, як раніше, проте періодично спалахи з’являються. І, щоб бути у всеозброєнні, необхідно вакцинуватися згідно з календарем щеплень.
20 Жовтня, 2023 р., 10:19
Восени традиційно розпочинається сезон застудних захворювань. Зниження температури повітря, волога та похмура погода, зменшення кількості сонячних днів та проведення навчального процесу, коли діти та студенти збираються в аудиторіях, створюють сприятливі умови для вірусів, що значно збільшує ризик захворіти.
18 Жовтня, 2023 р., 09:10
Проявами йодної недостатності може бути різке зниження фізичної й розумової працездатності, сонливість, млявість, погіршення пам'яті, закрепи, сухість шкіри, випадіння волосся, зниження температури тіла, мерзлякуватість навіть влітку, набряклість обличчя, порушення менструального циклу та інші симптоми.
16 Жовтня, 2023 р., 15:37
Можливо, це симптоми риновірусної інфекції. Будьте обережні – якщо запустити хворобу, вона призводить до тяжких ускладнень, а саме: хронічних запальних захворювань ЛОР-органів, таких як хронічні синуси і отити , також одним з можливих ускладнень риновірусної інфекції в дитячому віці є розвиток запалення легенів.