Сезон застудних захворювань

Дата: 20.10.2023 10:19

Восени традиційно розпочинається сезон застудних захворювань. Зниження температури повітря, волога та похмура погода, зменшення кількості сонячних днів та проведення навчального процесу, коли діти та студенти збираються в аудиторіях, створюють сприятливі умови для вірусів, що значно збільшує ризик захворіти.

Всесвітня організація охорони здоров’я виявила, що температура в приміщенні від 18-21°C є нормальною для здоров’я дорослих людей, враховуючи відповідний одяг, вологість та інші фактори. Вищі чи нижчі показники негативно впливають на відчуття комфорту і стан здоров’я. Висока температура в оселі може спровокувати порушення водно-сольового обміну і теплообміну, головний біль, порушення сну, шкірні захворювання, кашель, а у людей із групи ризику – підвищення тиску і серцевий напад. Якщо ж людина довго знаходиться в холодній кімнаті, то у неї знижується опірність і порушується теплообмін, зростає ризик застудних захворювань.

Дуже важливо не лише підтримувати стабільну температуру в оселі, а й стежити за вологістю. Це особливо актуально, якщо ви користуєтесь обігрівачем.

Зараз температура повітря на вулиці нижчає, і слідом за нею холоднішає в квартирах.

Тож, краще додайте ще один шар одягу на себе замість того, щоб вмикати зразу ж обігрівач.

Одягайте термобілизну та носіть багатошаровий одяг. Термобілизна, светр з довгими рукавами та високою горловиною, теплий спортивний костюм, вовняні шкарпетки. Цього абсолютно точно вистачає для того, щоб спокійно почувати себе в прохолодній квартирі.

Одягайтеся за погодою. Перш за все, не перекутуйтесь самі і оберігайте від цього своїх дітей. Шерстяний светр і пуховик при температурі +10 – це погана ідея, адже в результаті ви спітнієте і почуватиметеся некомфортно. Обирайте одяг із натуральних тканин (особливо це стосується білизни), щоб тепловий обмін відбувався нормально.

Подбайте, щоб ноги залишались сухими і теплими. Взуття має бути зручним. Уникайте вузьких чобіт, які стискають ноги.

Немає поганої погоди для прогулянок. Свіже повітря і фізична активність укріплять ваш організм. Тож навіть прохолодна, дощова погода не має стати на заваді щоденних прогулянок, якщо ви хочете бути здоровими. Набагато менше ймовірності зустріти віруси застуди, в тому числі і грипу, перебуваючи на вулиці.

Бережіть себе та будьте здорові!