ЧИСТА І ПРОЗОРА- ЦЕ НЕ ЗАВЖДИ ДОБРА ПИТНА ВОДА!

Дата: 04.08.2023 10:36

Основним забруднювачем води є азот! Його застосовують як мінеральні добрива в сільському господарстві, а також у промисловості, саме при потраплянні азоту до водойм, він перетворюється на нітрати. Ці сполуки добре всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, швидко попадають в кров і розносяться по всьому організму. При тривалому вживанні питної води, що містить значні кількості нітратів  різко зростає концентрація метгемоглобіну в крові. Крім того, надлишок нітратів є причиною екзем, руйнування зубів, ураження серця, нирок, печінки. Постійна інтоксикація призводить до порушення обміну речовин і онкологічних захворювань.

Щоб уникнути небезпечних дій нітратів, необхідно:

Якщо у Вашій питній воді вміст нітратів перевищує допустиму норму  (50 мг/дм3), не використовуйте її для пиття та приготування їжі, особливо це стосується дітей раннього віку та вагітних жінок!

Пам'ятайте, що кип'ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність на 50%;

Майте на увазі, що забруднена нітратами вода навіть в смертельних дозах — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна за смаком.

Ніколи не розводьте дитячу суміш криничною водою, якщо Вам не відомий вміст у ній нітратів;

Забруднену нітратами воду можна використовувати для технічних цілей: миття посуду, прання білизни, прибирання в приміщеннях тощо.

Для того, щоб дізнатися, чи відповідає вода у вашому крані чи шахтній криниці вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 ви можете провести лабораторний аналіз питної води за адресою: м.Долина, вул.Обліски,133. Фахівці санітарно-гігієнічної лабораторії Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» проведуть необхідні дослідження та нададуть необхідні консультації, щоб виправити ситуацію.

Не забувайте, що дослідження питної води на вміст нітратів може вберегти вас та здоров’я  ваших дітей!