Ми повинні спитати « Ти як?»
Психологічні проблеми наростають непомітно, впливають на всі сфери життя та знижують здатність протистояти викликам.
Розуміння того, що відбувається з нами, в нашому світі, тривожні новини, ракетні обстріли, людське горе і біди, повинні як ніколи обєднувати та підтримувати один одного.
Соціологічні дослідження опитування показали, що понад 90% українців мали хоча б один із симптомів тривожного розладу, важкі стреси а 57% перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень. Українці не мають звички звертатися до фахівця: 31% громадян не вважають свої проблеми достатніми для цього.
Зараз це основний бар’єр на шляху звернення по психологічну допомогу. Так само, як здатність до адаптування, функціонування й навіть певного розвитку під час війни, перспективи повоєнного відновлення України значною мірою залежать від рівня емоційної солідарності громадян та культури піклування про ментальне здоров’я.
Битва з болем, пережитим травматичним досвідом – невидимий фронт, де також маємо перемогти! Зброя в цій битві – щоденне піклування про ментальне здоров'я, яке є нерозривним цілим зі здоров'ям фізичним і психологічним.
Українці мають знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного.
Також необхідно створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно, сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.
Все буде добре! Ми сильні!
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)