Відчуваєте закладеність в носі і першіння в горлі?

Дата: 16.10.2023 15:37

Можливо, це симптоми риновірусної інфекції. Будьте обережні – якщо запустити хворобу, вона призводить до тяжких ускладнень,  а саме: хронічних запальних захворювань ЛОР-органів, таких як хронічні синуси і отити , також одним з можливих ускладнень риновірусної інфекції в дитячому віці є розвиток запалення легенів.

Як розпізнати дану інфекцію серед усіх вірусних інфекцій?

Риновірусна інфекція – це гостре респіраторне вірусне захворювання, яке характеризується ураженням слизової оболонки носа і слабо вираженими симптомами загальної інтоксикації. Провідними симптомами є: нежить з рясними серозними виділеннями, які мають водянистий, а в подальшому слизистий характер, часто проявляється сухий кашель, сльозоточивість та гіперемія повік. Також відмічається підвищення температури тіла до 37-37,9оС, загальна слабкість, помірно виражений головний біль та біль у м’язах.

Джерелом інфекції є людина хвора чи бактеріоносій  риновірусної інфекції. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, при кашлі, чханні чи розмові, або контактно-побутовим шляхом, через інфіковані руки, і предмети побуту.

Для попередження захворювання даною інфекцією , потрібно звернути особливу увагу на неспецифічні методи профілактики, а саме:

• Обмежити контактування в сезон підйому  захворюваності ГРВІ( при            контактуванні з хворим використовувати маску);
  • Не відвідувати місця масового скупчення людей;
  • Часте вологе прибирання та провітрювання приміщення;
  • Дотримання респіраторного етикету та часте миття рук з милом;
  • Збалансоване харчування, дотримання режиму праці та відпочинку;
  • Прогулянки на свіжому повітрі, недопущення переохолодження організму.

Отже наше завдання – дбати про власний імунітет та дотримуватись гігієни,  для власної безпеки та безпеки своїх рідних від інфекційних хвороб!