ГЕПАТИТ С МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ І ВИЛІКУВАТИ!

Дата: 13.10.2023 09:15

Вірусний гепатит С - інфекційне захворювання,яке уражає як печінку так і інші внутрішні органи та тканини лімфоїдного та не лімфоїдного     походження,кістковий мозок і щитовидну залозу.Він є дуже поширеним вірусним захворюванням.
       Гепатит С часто перебігає безсимптомно,але хронічна його форма призводить до утворення фіброзу у печінці,а у результаті до цирозу чи раку печінки.
      Зараження відбувається парантерально від прямого попадання вірусу з крові хворої у кров здорової людини   при переливанні крові внаслідок погано стерилізованого медичного обладнання,або під час внутрішньовенного введення лікарських засобів чи переливанні зараженої  вірусом крові. Останнім часом донорська кров обов'язково проходить тест на вірус гепатиту С.При зараженні гепатитом С цей вірус зберігається у печінці у близько 85% інфікованих людей.
        В основному активними розповсюдниками гепатиту С стають наркомани,значно рідше трапляються випадки передавання вірусу статевим шляхом (3-6% усіх випадків). Можливе зараження від матері до дитини під час вагітності,але воно спостерігається рідко (у 5,7%) дітей які народжені матерями- носіями вірусу.
Зараження вірусом гепатиту С може відбуватися через маніпуляції,під час татуювання, лікування голковколюванням,проколю- ванні вух,якщо ці процедури виконують нестерильними голками.
        Більшість людей на початку хвороби можуть не мати жодних ознак.Проте деякі хворі мають ознаки гострого захворювання,що триває декілька тижнів(пожовтіння склер очей та шкіри,потемніння сечі, знебарвлення калу,нудота блювання,біль у животі).
        Вірус гепатиту С досить довго живе у воді до 10 місяців,проте гине після 5 хвилин кип'ятіння.
           Щоб запобігти інфікуванню цим вірусом необхідно дотримуватися таких правил:
- ніколи ні з ким не діліться і не користуйтеся чужими лезами для гоління,зубними щітками та іншими засобами особистої гігієни;
- якщо ви медик слід завжди дотримуватися правил техніки безпеки ,особливо при роботі із хірургічним інструментарієм та використовувати засоби індивідуального захисту;
- утриматися від татуювання або пірсингу,вас можуть вколоти голкою,на якій є інфікована кров;
- ніколи не використовувати ін'єкційні наркотики.
         При виявленні захворювання вірусним гепатитом С слід :
-звернутися до спеціалізованого лікаря;           - посилити питний режим ;
- дотримуватись дієти( усунути  з раціону копчені,жирні,смажені,мариновані  страви), вживати повноцінну за складом їжу малими порціями(4-5) разів на добу;
         Вірусний гепатит С - вилі ковна хвороба,якщо розпочати лікування вчасно - до переходу у цироз печінки.