Долинський відділ Калуського районного відділу ДУ "Івано - Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України
17 Липня, 2024 р., 09:05
Зооноз – це інфекційне захворювання, яке має властивість передаватися людині від тварин. Зоонозними патогенами можуть бути бактерії, віруси або паразити, а також нетрадиційні збудники хвороб, які можуть передаватися людині при прямому контакті або через їжу, воду чи навколишнє середовище.
15 Липня, 2024 р., 14:48
Гострі кишкові інфекції – одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які активізуються влітку та можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зокрема, найпоширеніші кишкові інфекції - це ботулізм, ротавірусна інфекція, дизентерія, сальмонельоз, гепатит А.
15 Липня, 2024 р., 14:48
Неінфекційні хвороби, в тому числі цукровий діабет, складають для охорони здоров’я найбільший тягар. При чому запобігти їх виникненню у багатьох випадках можна дотримуючись здорового способу життя. Дуже важливою у профілактиці неінфекційних захворювань , а цукрового діабету особливо, є роль, зокрема,
12 Липня, 2024 р., 10:47
Враховуючи протягом останніх десяти років показники охоплення щепленням проти кашлюка, дифтерії правця відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні є недостатніми для забезпечення епідемічного благополуччя. Відсутність щеплень у дітей проти кашлюку стало причиною зростання захворюваності за останні півроку. Також існує ймовірність зростання захворюваності на дифтерію та правець, оскільки профілактичними щепленнями охоплено низький відсоток як дорослого так і дитячого населення, що може послужити причиною виникнення спалахів дифтерії та розповсюдженню цієї інфекції.
Дифтерія-це небезпечна інфекція, яка характеризується загальною інтоксикацією, фібринозним запаленням ротоглотки, дихальних шляхів та розвитком тяжких ускладнень як міокардит, неврити, круп.
Джерелом інфекції є людина хвора на дифтерію або носій. Варто, зазначити, що людина може поширювати збудник дифтерії, не маючи жодних клінічних ознак. А ризики інфікування зростають під час перебування у приміщенні великої кількості людей разом.
Остання епідемія дифтерії в Україні розпочалася на початку 90 років. В 91-му році захворюваність збільшилась в 10 разів і впродовж 5 років трималась на високому рівні, кількість хворих значно зменшилась після проведення масових щеплень.
То ж вкотре наголошуємо, що вакцинація –це єдиний метод профілактики дифтерії. А ваша дитина разом з вакцинацією проти дифтерії може отримати захист ще і від правцю, кашлюку.
10 Липня, 2024 р., 13:55
З першими днями липня прийшла спека: показники термометрів сягають 30-31 градус, і в голові у людей одне бажання – попити. Та не всі напої однаково корисні та спроможні ефективно втамувати спрагу. Найкраще підійде, звісно, вода. Кількість випитої простої води в день має бути не менше 2 л, а влітку до цієї цифри можна додати ще 0.5-1л. Температура води повинна бути не нижче 7-15 градусів. Саме така вода найкраще втамовує спрагу.
09 Липня, 2024 р., 08:33
В умовах вимушеного відключення світла, коли електроенергія може бути відсутньою протягом тривалого часу, а надворі +33 С, виникає питання зберігання продуктів. Адже при відсутності електроенергії не працюють холодильники, морозильні та охолоджуючі торговельні камери, харчова продукція може зіпсуватися і стати небезпечною для споживання.
04 Липня, 2024 р., 13:38
Хоча для ротавірусної інфекції характерна зимово-весняна сезонність, проте випадки цієї недуги реєструються і влітку. Так, впродовж червня місяця зареєстровано 1 випадок захворюваності на ротавірусну інфекцію серед дитячого населення Долинської територіальної громади.
02 Липня, 2024 р., 15:47
Літо випробовує нас на міцність: грози, зливи, вітер, непомірна спека... Хтось тішиться ласкавим літнім сонечком, а хтось знемагає від цього, страждає від високого тиску, болю у серці чи запаморочення.