Яку воду краще пити в спеку

Дата: 10.07.2024 13:55

З першими днями липня  прийшла  спека: показники термометрів сягають  30-31 градус, і в голові у людей одне бажання – попити. Та не всі напої однаково корисні та спроможні ефективно втамувати спрагу. Найкраще підійде, звісно, вода. Кількість випитої простої води в день має бути не менше 2 л, а влітку до цієї цифри можна додати ще 0.5-1л. Температура води повинна бути не нижче 7-15 градусів. Саме така вода найкраще втамовує спрагу.

Для урізноманітнення смаків у воду можна додати фрукти чи трави або ж заварити зелений чай і вживати його теплим чи з льодом. Виготовлений власноруч натуральний квас, лимонад, узвар, компот, морс або фреш відмінно врятують у літню спеку.

Дуже корисні влітку і кисломолочні напої: кефір, айран, ряжанка, йогурти. Вони не тільки допомагають впоратися зі спрагою, але і надають корисний вплив на роботу органів травлення. До того ж, випиваючи на ніч склянку кисломолочного напою, ви запобігає появі ранкових набряків, що є частою реакцією організму на спеку.

А от від вживання магазинних газованих лимонадів та квасу з великим вмістом цукру бажано утриматись, вони не тільки не втамують спрагу, а й спровокують ще сильнішу. Також не слід зловживати кавою та міцним чаєм, через їх сечогінну дію потреба у рідині тільки збільшиться.

Від споживання алкоголю й, зокрема, пива, в спеку взагалі краще відмовитись.