15 Липня, 2024 р., 14:48
Гострі кишкові інфекції – одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які активізуються влітку та можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зокрема, найпоширеніші кишкові інфекції - це ботулізм, ротавірусна інфекція, дизентерія, сальмонельоз, гепатит А.
15 Липня, 2024 р., 11:37
Кабмін ухвалив зміни до постанови № 413, що суттєво спростить отримання статусу учасника бойових дій для деяких категорій осіб.
15 Липня, 2024 р., 11:35
Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами: приблизно 30% її території є потенційно небезпечними через вибухонебезпечні предмети. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що міни та інші вибухонебезпечні предмети спричинили більше 100 жертв серед дітей у період із 24 лютого 2022 року по 30 травня 2024 року.
12 Липня, 2024 р., 14:30
Ботулізм – це серйозне, потенційно смертельне захворювання. Симптоми ботулізму включають:
12 Липня, 2024 р., 10:47
Враховуючи протягом останніх десяти років показники охоплення щепленням  проти кашлюка, дифтерії правця відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні є недостатніми для забезпечення епідемічного благополуччя. Відсутність щеплень у дітей проти кашлюку стало причиною зростання  захворюваності за останні півроку. Також існує ймовірність зростання захворюваності на дифтерію та правець, оскільки профілактичними щепленнями охоплено низький відсоток як дорослого так і дитячого населення, що може послужити  причиною виникнення спалахів дифтерії та розповсюдженню цієї інфекції. Дифтерія-це небезпечна інфекція, яка характеризується загальною інтоксикацією, фібринозним запаленням ротоглотки, дихальних шляхів та розвитком тяжких ускладнень як міокардит, неврити, круп. Джерелом інфекції є людина хвора на дифтерію або носій. Варто, зазначити, що людина може поширювати збудник дифтерії, не маючи жодних клінічних ознак. А ризики інфікування зростають під час перебування у приміщенні великої кількості людей разом. Остання епідемія дифтерії в Україні розпочалася на початку 90 років. В 91-му році захворюваність збільшилась в 10 разів і впродовж 5 років трималась на високому рівні, кількість хворих значно зменшилась після проведення масових щеплень. То ж вкотре наголошуємо, що вакцинація –це єдиний метод профілактики дифтерії. А ваша дитина разом з вакцинацією проти дифтерії  може отримати захист ще і від правцю, кашлюку.
12 Липня, 2024 р., 10:44
У зв’язку з недопущенням випадків сказу серед тварин спеціалістами Долинського відділу Івано – Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини проводяться щорічні профілактичні щеплення домашніх тварин ( котів, собак) проти сказу . Пам’ятайте! Сказ (водобоязнь, гідрофобія) гостре інфекційне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, яке виявляється в ураженні центральної нервової системи. Зараження відбувається в основному через укуси хворих тварин чи в наслідок попадання її слини на свіжі поранення , подряпини шкіри або сльозові оболонки. Інфікування людини сказом відбувається здебільшого від диких, бродячих чи сільськогосподарських тварин. Інкубаційний період триває в середньому 1-3 місяці , хоча може тривати до 1 року. Наголошуємо на тому, що для недопущення сказу тварин необхідно робити щорічні щеплення всім домашнім тваринам з 3-х місячного віку. Для здійснення необхідних заходів потрібно звертатися до ветеринарних установ Долинського відділу, а саме: Долинська ДЛВМ с.Новичка, вул. Новичка, 15 тел.0501677781; Вигодська ДЛВМ с.Старий Мізунь вул.Замленівка,1 тел.0976028489; Витвицька ДЛВМ с.Витвиця вул.З.Красівського, 63 тел. 0988671319; Малотурянська ДЛВМ м. Долина, вул. Полуванки ,34 тел. 0501945109.
10 Липня, 2024 р., 13:55
З першими днями липня  прийшла  спека: показники термометрів сягають  30-31 градус, і в голові у людей одне бажання – попити. Та не всі напої однаково корисні та спроможні ефективно втамувати спрагу. Найкраще підійде, звісно, вода. Кількість випитої простої води в день має бути не менше 2 л, а влітку до цієї цифри можна додати ще 0.5-1л. Температура води повинна бути не нижче 7-15 градусів. Саме така вода найкраще втамовує спрагу.
10 Липня, 2024 р., 11:35
У цьому розділі ви знайдете всю необхідну інформацію та дізнаєтеся як долучитися до резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України та, в подальшому, мати можливість стати державним службовцем. Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2023 року № 524 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України» затверджено Порядок його реалізації.
09 Липня, 2024 р., 08:33
В умовах вимушеного відключення світла, коли електроенергія може бути відсутньою протягом тривалого часу, а надворі +33 С, виникає питання зберігання продуктів. Адже при відсутності електроенергії не працюють холодильники, морозильні та охолоджуючі торговельні камери, харчова продукція може зіпсуватися і стати небезпечною  для споживання.
09 Липня, 2024 р., 08:24
Уряд ухвалив постанову та дав старт системі єДозвіл для бізнесу.  Скоро на порталі Дія  українці зможуть отримувати повний цикл процедур видачі дозвільних документів. Без черг, купи паперів та корупції. Працюємо над проєктом спільно з Міністерство економіки України. Система автоматично перевірить документи, які завантажить користувач за спеціальним алгоритмом. Якщо рівень ризику низький — реєстрація відбудеться автоматично. Якщо система знайшла ризик —  вашу заяву розгляне представник держоргану і надасть відповідь про видачу ліцензії протягом 10 днів.