Психічне здоров'я
В умовах сьогодення питання психічного здоров’я населення є одним із пріорітетних, зокрема, психічне здоров’я дітей шкільного віку.
Українцям може здаватися, що тема психологічного здоров’я в школі – не на часі у війну. Однак це не так. Допомагаючи дітям бути більш стресостійкими ще зі школи, ми можемо убезпечити їх від травмування під час таких важких і неочікуваних подій, як війна. Та і проблеми із психічним здоров’ям виникають здебільшого до 18 років.
В рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» працівниками Долинського відділу центру контролю та профілактики хвороб проводяться опитування учнів у школах щодо їх стану. Половина підлітків скаржаться на нервозність, роздратування чи поганий настрій. Кожен третій школяр повідомив, що почувається пригнічено (переважно дівчата). Більше половини хлопців і дівчат зізнаються, що впродовж минулого року відчували сум і безнадію.
Найпоширеніші проблеми з психічним здоров’ям серед дітей це:
- поведінкові розлади, як-от антисоціальна поведінка, частіше поширюються серед хлопців;
- емоційні розлади, зокрема депресія та тривожність, які є більш поширені серед дівчат;
- гіперкінетичні розлади (дефіцит уваги, гіперактивність та імпульсивність);
- розлади харчової поведінки. Це – насамперед підліткова проблема.
До ризиків для психічного здоров’я дітей належать:
- насильство чи конфлікти;
- розпад сім’ї;
- фізичне чи емоційне жорстоке поводження або насилля;
- втрата батьків;
- дискримінація та булінг серед дітей, які можуть спричинити значні травми для дитини;
- несприятливе навчальне середовище та труднощі в школі.
- до того ж підлітки можуть піддаватися негативному впливу медіа, вживанню речовин, тиску з боку однолітків, насильству.
Емоційним здоров’я учнів потрібно займатись сьогодні! Саме тому працівники Долинського відділу центру контролю та профілактики хвороб зустрічаються з дітьми в безпечному та приємному середовищі, працюють очно, обговорюють проблеми та надають підтримку дітям, щоб натренувати їхню стресостійкість, навчають дітей основних життєвих навичок, які допоможуть у складних ситуаціях.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)