Як не заразитися у воді басейну

Дата: 11.06.2024 16:42

Ось і настало літо і більшість людей надає перевагу відпочинку біля води. Звісно в нашій місцевості є гірські річки, біля яких  проводити літній відпочинок  одне задоволення. Але, якщо літо жарке! А коли трішки прохолодне, то зазвичай  люди, особливо з дітьми,  вибирають відпочинок у закладах з басейнами.

До нас звертаються громадяни та цікавляться хто контролює якість води у басейнах?

Відповідаємо: за якість води в басейні та про безпеку отриманої послуги несе відповідальність суб’єкт господарювання (власник басейну).

Щоб бути впевненому, що  відпочинок в басейні не зашкодить Вашому  здоров’ю, ви можете спитати, чи вода, що надходить  до плавального басейну є безпечною, чи відповідає вимогам ДСанПін 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» та чи регулярно контролюється. Слід пам’ятати, що відвідувачі басейнів мають право отримати інформацію у відповідальних осіб про якість та безпечність води, ознайомитись з результатами їх досліджень.

А власники басейну в свою чергу повинні забезпечити виробничий лабораторний контроль якості води в басейні 1 раз на місяць як за мікробіологічними так і за фізико-хімічними показниками!!!

Тому, щоб не захворіти  на інфекційні хвороби  та щоб плавання в басейні приносило користь, а не шкоду  дотримуйтесь кількох правил:

- виберіть заклад з хорошою репутацією;

- не відвідуйте басейн з ранками, подряпинами на тілі, застудою або іншими інфекційними захворюваннями – будьте відповідальні;

- не ходіть босоніж в душовій кабіні, від кабіни і до води – всюди надягайте спеціальне взуття для басейну;

- плавайте в спеціальній шапочці;

- мийтеся до купання і після, після – з використанням протигрибкового, антибактеріального миючого засобу, приділяючи особливу увагу стопам і проміжкам між пальцями ніг;

- користуйтеся індивідуальним рушником;

- не ковтайте воду при купанні – так можна заразитися лямбліозом, дизентерією, гепатитом А.

Приємного всім відпочинку!

Інфекційні хвороби в басейні отримати можна, якщо не вибирати басейн відповідально і не вживати заходів обережності. До того ж, сама хлорована вода може виявитися для чутливої шкіри шкідливою, а у великих дозах хлор, що міститься у воді, який використовується для знезараження, навіть небезпечний для здоров’я в цілому.

Якість води в басейнах повинна бути безпечною для купання та відповідати вимогам за санітарно-хімічними та санітарно-бактеріологічними показниками, останнє може бути досягнуто тільки шляхом добросовісного здійснення санітарно-протиепідемічних заходів обслуговуючим персоналом басейнів. Якість здійснення заходів має бути підтверджена результатами незалежного  лабораторного контролю.

І ще одне. Слід пам’ятати, що відвідувачі басейнів мають право отримати інформацію у відповідальних осіб про якість та безпечність води, ознайомитись з результатами їх досліджень.

За органолептичними і санітарно-хімічними показниками якість води в басейнах повинна відповідати таким вимогам:

- каламутність  1,0 НОК;

- кольоровість  20;

- запах  2 бали;

- хлориди  250 мг/дм-3;

- амоній  0,5 мг/дм-3;

- залишковий хлор вільний - 0,5-0,7 мг/дм-3;

- залишковий хлор зв’язаний - 0,8-1,2 мг/дм-3;

- залишковий озон - 0,1-0,3 мг/дм-3;

- бром - 1,2 мг/дм-3;

- водневий показник pH – 6.5-8.5

За мікробіологічними показниками вода басейнів повинна відповідати таким вимогам:

- загальне мікробне число (ЗМЧ) в 1 мл - не більше 50;

- загальні коліформні  бактерії (ЗКБ) -  відсутні;

- коліфаги - відсутні;

- золотистий стафілокок (Staphylococcus aureus)  - відсутні;

- збудники кишкових інфекцій - відсутні;

- синьогнійна паличка (Pseudomonas aeruginosa)  - відсутні;

- цисти лямблій -  відсутні;

- яйця і личинки гельмінтів - відсутні;

- легіонела (Legionella pheumophilia) - відсутні.

Ви можите поцікавитись і вам  повинні відповісти на питання, як часто і яким чином проводиться очищення води, дезінфекція поверхонь. Важливо переконатися, що метод очищення води в басейні вам підходить (наприклад, якщо вода очищається шляхом хлорування, то чи вам це не  протипоказано).

Приємного всім відпочинку!