Ми часто чуємо слово «бешиха». Що це таке?

Дата: 19.02.2024 11:53

Бешиха - або як її ще називають «рожисте запалення» - це  поширена стрептококова інфекція, яка характеризується набряком та почервонінням шкіри, супроводжується інтоксикацією і високою температурою тіла.

Зазвичай вона з'являється від людей, які є носіями стрептококової інфекції. При цьому, носій не хворіє в силу того, що його імунна система вже стабілізувала цей вірус і пригнічує розвиток його патологічного процесу, але ця людина вільно може заразити людей, у яких більш слабка імунна система.

Також хвороба може розвиватися через стреси, травми або мікротравми (коли порушується шкірний покрив), через несприятливі санітарні умови, або погане харчування, можливо навіть від переохолодження або перегріву. Часто захворювання може виникати внаслідок певних чинників, таких як діабет або варикозне розширення вен, грибок або лімфостаз.

Найчастіше хворіють люди старше 50-ти років, так як шкіра літніх людей більш сприйнятлива до бактерій.

Першими можуть проявлятися симптоми інтоксикації, які зазвичай супроводжуються:

• Загальною слабкістю

• Підвищенням температури тіла
  • Болем у м’язах;
  • Головним болем;
  • Нудотою, блювотою;

Також явним симптомом є яскраво-червоні плями на шкірі, які можуть набрякати та бути болючими.  Ці почервоніння супроводжуються ще й збільшенням лімфатичних вузлів. Можливі також порушення сну і раптова поява судом або марення.

Ви можете бути схильні до цієї хвороби, якщо в дитинстві переносили багато інфекційних захворювань, або мали місце травми і операції.  Коли з'явилися раптові гострі головні болі, і стала підвищуватися температура тіла, з'являються почервоніння на шкірі або мають місце пошкодження шкірного покриву, необхідно звернутися до лікаря.

В принципі, якщо здійснювати своєчасне лікування, то захворювання протікає не складно і без видимих ​​побічних ефектів.

Щоб уникнути повторного або початкового захворювання, необхідно дотримуватися всіх заходів гігієни:

• Не забувати обробляти всі наявні рани або гнійники, а також попрілості і тріщини.
  • Не запускати лікування набряків і тромбофлебіту, а також своєчасно усувати вогнища будь-яких хронічних інфекцій (ангіна або карієс).
  • Якщо зустрічається хронічний перебіг бешихи, то призначають антибіотики тривалої дії.

Не лікуйтеся самостійно, так як часто хворим необхідна госпіталізація. Зверніться до лікаря!