Пробудження з будильником призводить до інсульту
Якщо сплячу людину різко «висмикує» зі сну сигнал будильника - це може негативно позначитися на її серцево-судинній системі. Пробудження від сигналу будильника може призвести до гіпертонії та підвищити ризик інсульту та інфаркту міокарда. В умовах різкого пробудження за будильником може відбуватися стрибкоподібне підвищення артеріального тиску, у зв'язку з чим люди стають більш схильними до розвитку судинних катастроф, інфарктів і інсультів. При природному пробудженні таких судинних змін немає.
Під час стрибків артеріального тиску, що виникають через раптове пробудження дзвінка будильника, активізується симпатична нервова система, внаслідок чого змінюється кровопостачання органів, у тому числі серця. Кровоносні судини починають звужуватися, сприяючи збільшенню навантаження, яке в цей момент відчуває серце. Так можуть виникати процеси, що погіршують його роботу та стан.
Для серця, судин та мозку особливо шкідливо прокидатися по звуках будильника, якщо людина вже має проблему недосипання. Для тих, хто постійно недосипає (спить менше 7 годин), ризики виникнення різних збоїв у діяльності серцево-судинної системи стають особливо суттєвими.
Різке вставання з ліжка після пробудження вранці може спричинити дисбаланс кров'яного тиску, здатний призвести до гіпотонії, коли в мозок перестає надходити достатній об'єм крові, кисню. У людини при цьому може статися непритомний стан.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)