Захворювання на кір
За даними Центру громадського здоров’я за 11 місяців 2023 року в Україні зареєстровано 55 випадків захворювання на кір. Серед хворих — 31 дитина. Летальних випадків не зафіксовано. 7 хворих (12,7%) не були вакцинован (30,9%) мали дані про 1 щеплення проти кору.
У 2023 році зареєстровано 5 спалахів захворюваності на кір – у Тернопільській та Львівській областях по 2 спалахи та у Рівненській - 1 спалах. У 2022 році спалахи кору не реєструвалися.
Ситуація із кором не тільки в Україні але й у світі залишається напруженою. Так Румунії на початку місяця оголосили про епідемію кору також в кількох країнах фіксують спалахи та підвищення рівня захворюваності.
Щоб закріпитись у соціумі вірус передається серед не щеплених!
Спалахи кору відбуваються через низький рівень охоплення щепленнями, а саме захворювання може призвести до серйозних ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, а також до інвалідності та смерті.
Інфекція є надзвичайно заразною – з 10 невакцинованих та без імунітету осіб, які контактували з хворим на кір, 9 також захворіють.
Передається кір від людини до людини повітряно-краплинним шляхом. Захворювання є особливо небезпечним для певних груп людей і це:
Діти, віком менше одного року, у яких кір може мати тяжкі наслідки, які не підлягають вакцинації згідно Календаря профілактичних щеплень.
Діти з бронхіальною астмою, діабетом, муковісцидозом, онкологічними чи іншими хронічними захворюваннями, для них захворювання на кір також має високий ризик серйозних ускладнень.
У вагітних хвороба може спричинити передчасні пологи або призвести до народження дитини з критично малою вагою. Дитина може перехворіти на кір в утробі матері та мати серйозні наслідки – пошкодження мозку.
Невакциновані від кору медичні на кір: сильний головний біль, загальна слабкість, підвищення температури тіла до 400С, втрата апетиту, нежить, сухий кашель, почервоніння горла, збільшення лімфатичних вузлів, запалення слизової оболонки очей, висип по тілу (перші висипання у вигляді сіро-білих цяток, оточені червоним віночком, з’являються на слизовій губ і піднебіння. Це абсолютна ознака кору. Незабаром з’являються папули рожевого кольору без рідкого вмісту. Висипання спершу з’являються за вухами і на спинці носа. До кінця першої доби висип покриває все обличчя, шию, поширюється на груди і верхню частину спини. На другу добу висип повністю вкриває тіло і на третю – кінцівки. При неускладненому перебігу хвороби на четвертий день після появи перших елементів висипу починається період одужання: температура нормалізується, папули стають більш плоскими, червоні плями перетворюються в світло-коричневі. Якщо ви підозрюєте у себе чи у дитини перші ознаки захворювання на кір негайно зверніться до сімейного лікаря.
При легкому перебігу захворювання – лікування проходить в домашніх умовах під наглядом лікаря.
Ліків від кору немає! Найбільш дієвим методом захисту від кору є вакцинація. Щеплення роблять дитині в 12 місяців і 6 років. В Україні використовують комбіновану вакцину одразу від трьох хворіб – кору-епідемічного паротиту та краснухи (КПК).
Шановні батьки проявіть свою турботу до дітей та захистіть їх від інфекцій яких можна уникнути шляхом вакцинації!
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)