КАШЛЮК

Дата: 22.12.2023 12:50

Кашлюк – дуже заразне захворювання, що вражає верхні дихальні шляхи та викликається бактерією.

Захворювання поширюється повітряно-крапельним шляхом, від людини до людини. Хворіють на дане захворювання як дорослі, так і діти. Але особливо кашлюк небезпечний для немовлят.

Однією з перших ознак хвороби є помірна гарячка, нежить, кашель, який через 7-10 днів набуває судомного характеру. У дітей раннього віку судомний кашель супроводжується приступами апное, тобто зупинки дихання, що може зумовлювати в подальшому ураження головного мозку (енцефалопатія). Ще одним грізним ускладненням є пневмонія.

Захворювання є дуже заразним, тобто висока контагіозність і становить 90% і заражаються 9 з 10 неімунних дітей.

При появі перших симптомів, особливо судомного кашлю, негайно звертайтеся до сімейного лікаря.

Кашлюк – це вакцино керована інфекція, тобто запобігти її можна тільки пройшовши необхідні щеплення. У відповідності до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей з метою профілактики кашлюку необхідно у віці 2міс, 4міс, 6міс та 18 місяців (чотири щеплення).

Для вакцинації дітей проти кашлюку на першому році життя можна використовувати вакцини як з ацелюлярним (АаКДП), так і з цільноклітинним (АКДП) кашлюковим компонентом. АКДП містить цілі убиті клітини збудника кашлюку, а АаКДП містить без клітинний або ацелюлярний кашлюковий компонент. Обидва типи вакцин у прищеплених дітей дають стійкий імунітет проти кашлюку, дифтерії, правцю.

При виникненні запитань стосовно вакцини Ви можете отримати змістовну консультацію як на пункті щеплення, так і у сімейного лікаря.

Бережіть своїх дітей. Вакцини значно безпечніші, ніж ускладнення в разі захворювання.