ОБЕРЕЖНО! СКАЗ

Дата: 15.11.2023 15:49

У зв’язку із виявленням сказу кота в селі Витвиця Витвицької ТГ Калуського району 14 листопада 2023 року відбулося засідання ДНПК при Витвицькій сільській раді. Заслухавши інформацію начальника Долинського відділу Калуського районного відділу головного управління Держпродспоживслужби в Івано – Франківській області Богачова Т.Р. про те, що 7 - 8 листопада 2023 року отримано повідомлення про покус (котом) людей. 10.11.2023 року дана тварина загинула. Того ж дня труп відправлений на дослідження в Івано – Франківську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для вірусологічного дослідження на сказ.

Відповідно до звіту про результати дослідження біологічного матеріалу від 13.11.2023 року № 0001863 п.м./23 у даному патматеріалі виявлено збудника сказу.

Цього ж дня комісією проведено обстеження та дезінфекцію місця загибелі тварини.

За рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії №2 від 14.11.2023 року при Витвицькій сільській раді територію с. Витвиці оголошено неблагополучною та накладено карантинні обмеження. Відстань 2 км від с. Витвиця оголошено загрозливою зоною, а - 5 км зоною спостереження.

В даному населеному пункті спеціалістами Витвицької ДЛВМ проводиться роз’яснювальна робота та профілактичні щеплення всіх сприятливих тварин проти сказу.

Карантинні обмеження будуть зняті через 2 місяці від останнього випадку захворювання при умові виконання всіх заходів.