Витвицька громада
Івано-Франківська область, Калуський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Листівки українською будь-куди по світу: Укрпошта запускає нову ініціативу до Дня української писемності та мови

Дата: 27.10.2023 11:28
Кількість переглядів: 154

До Дня української писемності та мови Укрпошта за сприяння Уповноваженого із захисту державної мови та Міністерства освіти і науки України ініціює відправлення листівок українською, аби об’єднати кожного, хто залишився в Україні й хто чекає на повернення додому. 

Діти з усіх куточків країни вчитимуться правильно підписувати листівки — бабусям і дідусям, аби їх потішити, чи друзям за кордоном, за якими сумують. Для всіх охочих на YouTube-сторінці Укрпошти розміщено відеоінструкцію

«Це гарна ініціатива з популяризації української мови серед молоді. Крім того, сподіваюсь, що проєкт сприятиме й підвищенню мовної грамотності. Хтось для написання листівки зайвий раз зазирне у словник, а хтось — прочитає правила щодо вживання кличного відмінка. 

Впевнений, що для українців, які через воєнні дії змушені були виїхати за кордон, буде зворушливо отримати лист з Батьківщини, написаний рідною мовою. Навіть за сотні тисяч кілометрів українська, яка є нашим маркером свободи та боротьби, єднає і надихає!» — зазначає Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Що неодмінно пишеться на листівці? Справа внизу українською мовою, якщо листівка надсилається по Україні:

  • прізвище та ім’я того, кому адресується листівка;
  • найменування вулиці, номер будинку і квартири, населений пункт, район та область, поштовий індекс (завжди можна знайти на сайті Укрпошти) й країну.

Адреса на листівці, що вирушатиме за кордон, підписується мовою тієї країни, куди надсилається. Важливо продублювати назву населеного пункту та країни великими літерами українською мовою — листівка відсортується швидше і швидше долетить до адресата чи адресатки. 

Найтепліше на листівці — декілька слів українською. Кожне слово — вагоме. І не лише слова, а й виведені з любов’ю букви, ненароком пропущені розділові знаки, захована між рядками втіха, неповторні тактильні відчуття… 

Справа вгорі залишається місце для поштової марки. Для відправлень по Україні — поштові марки одного номіналу, для відправлень будь-куди по світу — іншого. Яку вибрати? Підкажуть у найближчому відділенні Укрпошти. Наклеєна поштова марка з відтиском штемпеля вказує, що доставку листівки оплачено. Підписана листівка вкладається у поштову скриньку. 

Ті, хто хоче долучитися до ініціативи, можуть публікувати у соцмережах фото- чи відеопроцес підписування й відправлення листівки із хештегом #надсилаю_листівку_українською та відмічати офіційну сторінку Укрпошти.

Цьогоріч День української писемності та мови перенесли з 9 листопада на 27 жовтня, оскільки у 2023-му Православна церква України (ПЦУ) й Українська греко-католицька церква (УГКЦ) ухвалили перехід на новий календар, і дата Дня пам’яті Преподобного Нестора Літописця змінилася.

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь