18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми.

Дата: 16.10.2023 13:29

Щороку увесь світ відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом з метою привернення уваги світової спільноти та підвищення рівня поінформованості населення щодо проблеми торгівлі людьми.
Нагадаємо, що 17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми». Пару років опісля Європейський Парламент одностайно прийняв звіт «Стратегії запобігання торгівлі жінками і дітьми, які є вразливими до сексуальної експлуатації». Прийняття цього звіту Членами Європейського Парламенту спонукає країни - члени ЄС вживати більше заходів для боротьби з торгівлею людьми і покращувати захист прав потерпілих осіб.
Щороку сотні тисяч чоловіків, жінок і дітей потрапляють до рук торговців людьми, як у себе вдома, так і за кордоном.
Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, протизаконна торгівля людьми в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці,  це сучасна форма рабства. Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини. Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.
Людина — не товар! Цінність людського життя — не предмет торгівлі!

#Європейський_день_боротьби_з_торгівлею_людьми

Як вберегти себе та своїх близьких від шахраїв, злочинців, вербувальників? Як не потрапити в ситуацію торгівлі людьми?

Говоримо про це протягом тижня в інформаційній кампанії “Обізнаність рятує життя”.

Сьогодні розповімо вам про один з важливих маркерів безпеки - це безпека власних документів.

Щоб вберегти документи від конфіскації злочинцями, НІКОЛИ не віддавайте його в руки!

Хто має право тримати в руках ваш паспорт?

- представники поліції (а також інші представники правоохоронних та інших державних структур. Наприклад, у суді, у військкоматі та прикордонники).

Вилучати паспорт можуть тільки представники правоохоронних та інших державних структур!

Обов’язково майте копії своїх документів, а найкраще збережіть їх в електронному форматі, наприклад, на електронних сховищах.

І пам’ятайте, що небезпека чатує на кожному кроці. Будьмо обачними!

Якщо ви постраждали або вам стало відомо про скоєння такого злочину, звертайтеся за консультацією про можливість отримання допомоги на гарячу лінію протидії торгівлі людьми Карітас Івано-Франківськ за номером +30683224977

Або заповнюйте анкету за посиланням: https://bit.ly/3SjpeYx