Збалансоване харчування
Збалансоване харчування або як його ще називають раціональне харчування вимагає колосальних зусиль, і містить у собі масу обмежень, на відміну безлічі дієт. Найголовніше в раціональному харчуванні – це графік та включення в меню лише поживних продуктів.
Раціональне харчування - визначальна умова гарного здоров‘я,високої працездатності, творчої активності усіх вікових груп населення, довголіття, профілактика та лікування захворювань.
Людський організм потребує різних речовин щодня. У кожного елемента свої завдання та функції. Організм не може насичуватися одним і зовсім виключити іншу корисну речовину. Харчовий рацiон повинен вмiщувати всi необхiднi харчовi речовини у вiдповiдних кiлькостях та у вiдповiдних спiввiдношеннях, адже:
- Жири найбільш енергоцінні речовини в організмі, вони мають величезну пластичну цінність, тому що в їх складі є фосфоліпіди, вітаміни, а також жирні кислоти.
- Білки – основа всієї будівельної системи організму. Помічники у синтезі гормонів, ферментів та вітамінів.
- Вуглеводи – основне паливо для життя. Сюди відноситься клітковина, яка має основну функцію в засвоєнні їжі.
- Вітаміни та мінерали. Від їх кількості залежить, наскільки правильно буде функціонувати організм в цілому.
Але це не означає, що потрібно швидше використовувати все, що описано вище. Для організму дуже важливим є саме співвідношення всіх речовин і мікроелементів. Тому меню збалансованого харчування має виглядати так:
- Сніданок: до 25% вуглеводи, клітковина та жири
- Обід: до 35% вуглеводи та білки
- Вечеря: до 25% білки, жири та вуглеводи
- Перед сном: п’ємо 1 стакан кефіру або кислого молока.
Пам’ятайте, що раціонально збалансоване харчування це не дієта, а спосіб життя, який сприяє нормальному функціонуванню всіх систем нашого організму!
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)