Очна, дистанційна, екстернат, сімейна: батьки можуть обрати форму навчання

Дата: 13.09.2023 15:28

Останнім часом помічаємо, як батьки стикаються з тим, що школи відмовляють їм у зарахуванні або переведенні дітей на сімейну, екстернатну та дистанційну форми навчання. Пояснюємо ситуацію :

Українські школи забезпечують ці форми навчання, тож батьки мають право обирати будь-яку з них.

Крім того, учні, які вимушено перебувають за кордоном і навчаються в іноземній школі, можуть дистанційно вивчати деякі предмети українською в окремо визначених школах. Але батьки не зобов’язані переводити дітей на навчання за цією програмою. Це — можливість, яка створена для уникнення подвійного навантаження на дітей і збереження зв’язку з державою.

Яке б рішення ви не обрали, заклади загальної середньої освіти не мають права відмовляти вам у зарахуванні або переведенні дитини на іншу форму навчання. Ви маєте право вибору.

Дізнатися більше про різні форми навчання можна на сайті МОН — bit.ly/4688NoW