Витвицька громада
Івано-Франківська область, Калуський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Вплив компонентів зварювального аерозолю на здоров’я людини

Дата: 12.09.2023 14:49
Кількість переглядів: 79

На території Долинської, Вигодської та Болехівської об’єднаних територіальних громад працює багато великих та малих  промислових підприємств , на яких здійснюються зварювальні роботи.  Багато компонентів зварювального аерозолю  при тривалому впливі накопичуються в організмі і збільшують ризик виникнення  серцево-судинних і онкологічних захворювань.

     Особливості умов праці зварників характеризуються наявністю низки небезпечних  і шкідливих  виробничих факторів, що є наслідком зварювального процесу. До шкідливих виробничих факторів зварювання належать : підвищена запиленість і загазованість повітря робочої зони; ультрафіолетове й інфрачервоне випромінювання; електромагнітні поля; іонізуючі випромінювання; шум;ультразвук; статичне навантаження. У результаті статичного перенапруження може виникнути захворювання  нервово – мязевого  апарата плечового пояса, при недостатньому захисті очей розвивається катаракта. Під час шліфувальних і зачищувальних робіт, під час газової різки металів в повітрі виробничого середовища виділяється пил, який містить з’єднання марганцю,міді, заліза,цинку,свинцю.

      Серед шкідливих виробничих факторів найбільшу загрозу для здоров’я  зварників становить зварювальний аерозоль який може викликати бронхо - легеневі захворювання. Марганець викликає інтоксикацію, симптомами якої є біль у верхніх кінцівках, погіршення пам’яті та головний біль. Цинк впливає на печінку, нікель у вигляді зварювального аерозолю викликає алергічні реакції.. Оксиди азоту, озон чинять переважно подразнюючу дію, що викликає подразнення очей та верхніх дихальних шляхів, кашель, біль у грудях,головний біль.

      Відтак інтенсивність праці та параметри мікроклімату впливають на стан людини, що працює в запиленому та загазованому приміщенні. Високі температури повітря посилюють шкідливу дію хімічних речовин на організм людини. Працівники, які працюють на важких роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці підлягають попередньому та періодичним медичним оглядам.

     Окрім цього, необхідно застосовувати засоби індивідуального захисту органів дихання , для захисту очей, шкірного покриву голови та шиї від бризок розпаленого металу. Для осіб , які працюють з несприятливими професійними факторами, передбачається обмеження робочого дня, збільшення тривалості щорічних відпусток, надання пенсій на пільгових умовах. Для цього проводять атестацію робочих місць за умовами праці. Атестацію робочих місць умов праці проводиться на підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес , використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працівників, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

       Послуги по атестації робочих місць   шкідливих умов праці на промислових підприємствах можна замовити в  ДУ « Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України» за адресою: м.Івано -Франківськ, вул. Шевченка,4, а послуги по контролю робочих місць в  Долинському відділі Калуського районного відділу  м. Долина, вул. Обліски ,133

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь