Тривалість реабілітації збільшено

Дата: 16.06.2023 14:23

Відтепер пацієнти із важкими травмами замість 42 зможуть проходити реабілітацію 168 днів. Всі послуги – безоплатні для людей і повністю покриваються Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за Програмою медичних гарантій.

Цивільні та військові з пошкодженнями спинного мозку, ампутаціями чи важкими черепно-мозковими травмами – потребують особливого підходу та уваги з боку медичної системи. Тож, якщо таким пацієнтам необхідна допомога за кількома реабілітаційними напрямками, – замість двох циклів відновлення вони можуть пройти вісім!

Під напрямками реабілітації слід розуміти види реабілітаційної допомоги. Наприклад, коли пацієнт одночасно потребує неврологічного та психологічного відновлення.

Для проходження реабілітації – не потрібно збирати стоси довідок та долати зайві бюрократичні перепони. Право на послуги з відновлення має будь-яка людина, якій в силу обставин загрожує обмеження функціонування.

Рішення уряду про подовження тривалості реабілітації для пацієнтів із важкими травмами значно підвищить ефективність послуг та позитивно вплине на кінцевий результат реабілітації.

Раніше в рамках пакетів реабілітації в стаціонарних або амбулаторних умовах всі українці мали право не більше, ніж на два реабілітаційні цикли на рік.