Витвицька громада
Івано-Франківська область, Калуський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Лихоманка західного Нілу

Дата: 24.05.2023 14:09
Кількість переглядів: 120

У світі спостерігається багато небезпечних інфекційних захворювань, серед яких хвороба спричинена вірусом Ебола (ХСВЕ), Гарячка Ласа, Гарячки Західного Нілу, Денге, Чикунгунья, долини Ріфт, малярія, Близькосхідний респіраторний синдром (БСРС, MERS), пташиний грип. Лихоманка західного Нілу- гостра зоонозна арбовірусна хвороба з трансмісивним механізмом передачі інфекції, яка у тяжких випадках характеризується гарячкою, запаленням мозкової оболонки і речовини головного мозку, лімфаденопатією, ураженням слизових оболонок, екзантемою. В Україні зареєстровано п’ять випадків захворювання на гарячку Західного Нілу. Зокрема один із них був виявлений у 2021році в Запорізькій області, захворіла 12-річна дівчинка. Геморагічна гарячка Західного Нілу – це небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів. Має літньо-осінню сезонність, частіше нею хворіють сільські жителі, а також любителі полювання, звідки ще одна назва - «качина лихоманка».Інфікована людина не заразна. Головним джерелом та резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є 17 видів переважно перелітних птахів, які у крові мають високі концентрації вірусу, а він циркулює в них до 2 тижнів. Резервуаром також можуть бути деякі дрібні ссавці, гризуни, кажани, але в них концентрація вірусу значно менша і зберігається він в них нетривало.

Переносники захворювання — численні види комарів, які інфікуються під час харчування кров'ю інфікованих птахів. Під час укусів комарів вірус може потрапляти в організм людей і тварин, де він здатний розмножуватися і призводити до хвороби. Вкрай рідко можливе контактне зараження кров'ю тварин. Дуже незначна частка випадків інфікування людей відбувається при трансплантації органів, переливанні препаратів крові, грудному вигодовуванні, від матері до дитини. ЛІТО – це період відпусток, період масового та активного відпочинку населення. В останні роки особливого значення набуває міжнародний туризм та міжнародні подорожі, які можуть нести значні ризики для здоров’я особливо якщо мова йде про «екзотичні» країни.

Щоб провести відпустку з користю, покращити стан здоров’я, слід завчасно попіклуватись про його безпеку.

До профілактичних заходів відносяться вакцинація, хіміопрофілактика, прийом протималярійних препаратів, дотримання правил особистої гігієни подорожуючими, вживання доброякісної води та харчових продуктів.

Помічник лікаря епідеміолога

Долинського відділу

Калуського районного відділу

ДУ "Івано - Франківський ОЦКПХ МОЗ"                                               Наталія СТАРЖИНСЬКА

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь