Європейський тиждень громадського здоров’я з теми вакцинопрофілактика!

Дата: 23.05.2023 15:44

Імунопрофілактика – це метод не тільки індивідуального захисту, але і для захисту усіх людей від інфекційних хвороб шляхом створення, або підсилення імунітету.  Саме вакцинація дітей передбачає послідовне і безпечне «навчання» імунітету, захисту від найбільш небезпечних і поширених хвороб.

Календар вакцинації в Україні передбачає захист дитини від 10-ти найбільш поширених і небезпечних інфекцій дитячого віку. Застосування щеплень дітям за останні десятки років радикально зменшило появу в країні таких смертельних та  небезпечних хвороб, як дифтерія, правець, поліомієліт. Також захищає від кору, краснухи, епідемічного паротиту, туберкульозу, гепатиту В, гемофільної інфекції, кашлюку.

Для імунізації застосовуються ослаблені, мертві мікроорганізми або фрагменти їх клітин, що дає можливість лимфоцитам і лейкоцитам дитини виробити найбільш ефективну тактику захисту без небезпеки для здоров'я.

Програма захисту залишається в пам'яті імунної системи від декількох років до нескінченного довгого терміну, цей період розрахований для кожної інфекції. Тому деякі вакцини досить ввести тільки 1-2 рази в дитинстві, а введення інших необхідно повторювати регулярно, що дає захист для дорослих. Згідно офіційних рекомендацій ВОЗ, дорослим необхідно ревакцинуватись від дифтерії та правця кожні 10 років. Окрім цього, у разі відсутності щеплень від кору, краснухи та паротиту, а також від гепатиту В в дитинстві, їх необхідно надолужити у дорослому віці. Вакцини КПК (кір, краснуха, паротит) є безоплатними (в державних закладах охорони здоров’я) для дітей і дорослих із груп ризику: медиків, освітян, студентів, військових, та інші. Усі інші дорослі можуть придбати вакцину за власний кошт і пройти щеплення у закладі охорони здоров’я.

Безпека людини -  головна цінність у житті!

Лікар – епідеміолог відділення епідеміологічного

нагляду (спостереження) та профілактики