Які діяти після укусу кліща

Дата: 18.05.2023 13:28

Кліщі живуть у високій траві та кущах. Поширені чутки про те, що вони стрибають на вас з дерева – це неправда. Кліщів добре видно на світлому одязі. Поки ви рухаєтесь, вони не вчепляться в вас. Їжу вони почнуть шукати, коли ви нарешті присядете відпочити. Рухаються кліщі знизу догори – досить повільно.

Чим довше кліщ на тілі – тим більше ризиків,що він передасть якусь інфекцію. Що дві години оглядайте себе та своїх дітей на наявність кліщів. Перевірте себе вже без одягу й після прогулянки. Додаткова небезпека криється в тому, що укус кліща практично невідчутний – тварина виділяє анестетик при укусі. Отож огляд – це просто must have (повинен бути)!

У МОЗ пишуть забути про застарілі правила типу помазати кліща олією / лаком / вазеліном. Не треба його крутити руками чи випалювати.

Вам потрібна дієва зброя: це або пінцет з гострими кінчиками,або спеціальна ручка-ласо (от нею якраз можна кліща прокрутити). Купити це все можна в аптеці або в ветеринарних крамницях.

За останній час, в сусідніх областях, різко збільшилась кількість захворілих на хворобу Лайма.

Щоб знизити ризики хвороби Лайма протягом 72 годин після укусу ви можете випити 1 таблетку антибіотика доксицикліну. Такі поради дає Центр з контролю та профілактики захворювань США (CDC). Це особливо доречно, якщо кліщ пробув у тілі понад 36 годин. Обов’язково перед цим порадьтесь з лікарем!

Бережіть своє здоров’я та здоров’я близьких Вам людей.

Завідувач відділення епідеміологічного нагляду

(спостереження) та профілактики інфекційних хвороб               Іван ШЕРЕМЕТА