Щодо надання соціальних послуг з догляду та медичних послуг потерпілим на виробництві

Дата: 16.05.2023 16:32

Відтепер особа, яка постраждала на виробництві, може отримати соціальні послуги, зокрема з догляду, за вибором: або через надавачів соціальних послуг (юридичних та фізичних осіб – підприємців, яких внесено до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг; фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, без здійснення підприємницької діяльності), або отримати грошову компенсацію, у разі якщо догляд здійснює член сім'ї потерпілого або інша особа.

Урядом оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 № 438 “Деякі питання організації забезпечення соціальними послугами з догляду та медичними послугами потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які їх потребують”, якою затверджено Порядок організації надання деяких соціальних послуг з догляду та медичних послуг потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Даний документ врегульовує порядок реалізації права громадян на належні їм соціальні послуги.

Пенсійний фонд України відповідає за складання списків потерпілих на виробництві, які потребують догляду, та взаємодіє з територіальними громадами, де вони проживають.

Медичні послуги потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання надаються у межах програми медичних гарантій, зокрема медичної послуги з надання мобільної паліативної допомоги. Такі послуги здійснюють сімейні лікарі, з якими потерпілі уклали декларацію.