Наступив сезон кліщів ! Вкусив кліщ? Що робити?
Хвороба Лайма ( кліщовий іксодовий бореліоз, лайм-бореліоз) – інфекційне , трансмісивне, природно – вогнищеве захворювання, яке характеризується ураженням шкіри, нервової системи, серця, нерідко приймає хронічний, рецидивний перебіг, збудником якого є бактерії роду Borrelia.
Передача інфекції здійснюється трансмісивним шляхом при укусі, а також при попаданні випорожнень кліща на шкіру з наступним їх втиранням при розчісуваннях (контамінація). Від хворої людини до здорової, збудники цього захворювання не передаються.
Інкубаційний період( з моменту зараження до появи перших симптомів) триває від 2 до 30 , у середньому 14 днів.
Період випадків хвороби Лайма фіксують з травня до листопада. Найчастіше вони потрапляють на людину/ тварину із трави або кущів, різних чагарників.
Але не всі кліщі заразні, щоб відбулося зараження потрібно щоб він перебував на тілі щонайменше – добу, але якщо на вигляд кліщ напився крові - ризик зараження – високий.
Кліща можна зняти самостійно , або звернутися до лікаря, використовуйте пінцет, або спеціальну лопатку(продається у ветаптеках). Перед процедурою ретельно вимийте руки з милом, місце укусу обробіть антисептиком,повільно обертаючими рухами витягніть всього кліща не залишаючи його частин . Після того як витягнули, обробіть повторно місце укусу антисептиком, утилізуйте кліща і спостерігайте за місцем укусу протягом місяця , у разі появи симптомів таких , як головний біль, біль у м’язах та суглобах, ломоти в тілі, кільцеподібної еритеми у місці укусу, зверніться за медичною допомогою.
Основні методи профілактики під час прогулянок у лісопарках:
- носіть одяг світлого кольору , який прикриває всі відкриті ділянки тіла і щільно прилягає ;
- одягайте головні убори;
- використовуйте репеленти;
- після прогулянки ретельно огляньте себе та рідних на наявність кліщів.
Будьте обережні та звертайтеся до лікаря ВЧАСНО!
Лікар-епідеміолог відділення
епідеміологічного нагляду
(спостереження) та профілактики
інфекційних захворювань Руслана СОЛОВІЙ
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)