Сьогодні річниця створення НАТО – союзу колективної безпеки
4 квітня 1949 року у США представники 12-ти країн підписали Північноатлантичний договір, який об'єднав союзників і однодумців по обидва боки Атлантики, створивши міцний політичний і військовий союз – Організацію Північноатлантичного договору (North Atlantic Treaty Organization, NATO)
Створення Альянсу було пов’язане з подіями у світі після Другої світової війни. Загроза післявоєнного реваншизму в Німеччині, а згодом і агресивна політика СРСР спонукали європейські країни і США шукати нової архітектури європейської безпеки. НАТО народилася як результат нездатності ООН того часу забезпечити мир у світі, тоді, коли СРСР ветував багато постанов Ради безпеки цієї організації.
Ось уже впродовж десятиліть ця організація є гарантом забезпечення свободи та безпеки держав-членів. Усі рішення в НАТО приймаються колегіально на основі консенсусу. Найважливішим органом прийняття рішень в НАТО є Північноатлантична рада, в якій беруть участь представники усіх країн-членів Альянсу на рівні послів, міністрів або глав держав та урядів.
Головний військово-політичний принцип організації – система колективної безпеки у відповідь на напад ззовні. Завдяки цьому НАТО розширюється і сьогодні.
Відносини між Україною і НАТО почали розвиватися ще на початку 90-х років XX ст. і відтоді стали одним з найбільш значущих партнерств НАТО. Починаючи із 2014 року, у зв’язку з незаконною анексією Криму Росією, співробітництво між Україною і НАТО у низці ключових галузей було активізовано. Від початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році як НАТО, так і держави–члени Альянсу надають Україні допомогу на безпрецедентному рівні.
Через російську агресію все більше людей усвідомлюють, що мирне й безпечне життя може гарантувати лише членство в Північноатлантичному Альянсі. У вересні 2022 року наша держава подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку, адже Україна фактично вже довела відповідність стандартам Альянсу.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)