З 25 лютого програма заміни ламп розжарювання на енергоощадні діятиме на усій території Івано-Франківської області

Дата: 21.02.2023 19:54

30 січня в Україні стартувала програма обміну старих ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи. Всеукраїнська програма, метою якої є зменшення навантаження на енергосистему через заміну ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи в домівках українців, ініційована наприкінці 2022 року Президентом України Володимиром Зеленським та підтримана Президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. Українці можуть обміняти 5 старих ламп розжарювання на стільки ж LED-ламп.

Про реалізацію проекту на Прикарпатті сьогодні під час щотижневої наради в облдержадміністрації розповів директор Івано-Франківської дирекції АТ «Укрпошта» Михайло Рудий. Як і по всій Україні, програма стартувала в Івано-Франківську 30 січня, із 7 лютогоцього року – у районних центрах, містах і містечках області, а з 25 лютого обміняти лампи розжарювання можна буде в усіх селах і селищах краю.

На нині Івано-Франківщина отримала близько 661 тисячу LED-ламп. Уже здійснено обмін 221 тисячі ламп розжарювання.

Довідково

Обміняти старі лампи розжарювання можна у два способи – з попереднім замовленням і без нього. Інструкція, як це зробити - за посиланням https://svitlo.diia.gov.ua. Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок Дія, то вони гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях Укрпошти п’ять робочих днів після отримання підтвердження з мобільного застосунку Дія. Якщо за цей час замовник не обміняє лампи, заява анулюються.

Щоб подати заяву на обмін лампочок в Дії:

- авторизуйтесь в застосунку;

- оберіть Послуги – Обмін лампочок;

- вкажіть контактний номер телефону та відділення Укрпошти, у якому бажаєте отримати лампи;

- зазначте тип та кількість світлодіодних ламп, які бажаєте отримати.