«Кракен» - це вірус-хуліган

Дата: 14.02.2023 13:03

У США шириться нова мутація XXBB.1.5 штаму COVID-19 Omicron, яка має назву Kraken. У ВООЗ повідомили,що XXBB.1.5 Kraken вже виявили в 38 країнах, в т. ч на Європейському континенті.  Новий штам корона вірусу є і в Україні, перший випадок якого зафіксували 12 січня на Сумщині.

Новий штам COVID-19 відрізняється від своїх попередників.

“Якщо “Дельту”  назвали вірусом-кілером, вірусом-вбивцею, то  про “Кракен” -  це вірус-хуліган.  Він у п'ять разів швидше передається, ніж перша варіація Omicron, і вражає тих, хто був вакцинований та/або раніше перехворів на коронавірус. Щеплення специфічною двовалентною вакциною все ще залишається ефективним у запобіганні тяжкого перебігу хвороби, однак невідомо, наскільки довго триватиме імунітет, адже вірус продовжує мутувати.

Оскільки XBB.1.5 краще уникає імунітету, можливо, особи,  які вже перехворіли на коронавірус, ймовірно, підхоплять його знову.

В нас зростає кількість хворих на ГРВІ, і не виключено, що частина тих хворих, у яких COVID не діагностований, вона може ховатися за маскою такої групової назви як «гострі респіраторні інфекції».

Сьогодні працівниками Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб» розпочато проведення ПЛР-тестування на виявлення коронавірусу XXBB.1.5 Kraken та інших гострих респіраторно-вірусних інфекцій серед викладацького та учбового складу загальноосвітніх навчальних закладів Болехівської міської ради та Долинської територіальної громади.

Оскільки вірус змінюється і здатен заразити здорових людей, обмежити розповсюдження вірусу здатна вакцинація, яку також потрібно оновлювати.

Для захисту від інфекції підійдуть носіння маски, провітрювання приміщення та ізоляції, в разі появи симптомів ГРВІ.

Начальник Долинського відділу

Калуського районного відділу