Інформаційна безпека: рекомендації для близьких полонених і ЗМІ

Дата: 13.02.2023 15:13

Національне інформаційне бюро при Мінреінтеграції нагадує, що надмірна конкретика при висвітленні засобами масової інформації теми перебування у полоні може ускладнити процес звільнення військовополонених.

Оскільки таким чином ворог може дізнатися нову інформацію про полонених, а також – зробити висновки на основі спогадів звільнених з полону.

Тож заради безпеки наших захисників рекомендуємо родичам полонених та їхнім побратимам:

- уникати надмірної медійності полонених, якщо вони не були публічними особами до полону;

- не робити заяв, що звільнені з полону військові скоро повернуться на фронт;

- уникати надмірної конкретики у публічних висловлюваннях про порушення прав людини (тортури, умови утримання) під час полону;

- не оприлюднювати фото- та відеоматеріали, на яких є військовополонені;

- у розмовах зі ЗМІ наголошувати на необхідності дотримання росією норм Женевських конвенцій.

Звертаємо увагу на те, що кожне сказане слово може вплинути на умови перебування оборонців у полоні. В тому числі зі сторони рф може бути змінена класифікація дій наших захисників.

Нагадуємо, повідомити НІБ про потрапляння людини у ворожий полон можна, зателефонувавши на цілодобову гарячу лінію за номером: 1648 чи скориставшись чат-ботами у Telegram

або Viber

Також можна заповнити онлайн-форму на сайті

Національного інформаційного бюро. Для дзвінків з-за кордону діє номер: +38 (044) 287-81-65.