Витвицька громада
Івано-Франківська область, Калуський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Паводки та повені

Дата: 25.01.2023 15:15
Кількість переглядів: 83

Для нашого прикарпатського регіону часті паводки та повені – актуальна проблема. У більшості випадків повені викликаються тривалим випаданням аномально великої кількості осадків за короткий відрізок часу. Також повені відбуваються через бурхливе танення снігів у Карпатах.

Повені стають катастрофою тоді, коли люди до них не готові, коли немає систем раннього оповіщення, не розроблені стратегії боротьби зі стихією. Нічні повені в такому випадку найбільш небезпечні.

В умовах повені, паводків можливе підтоплення помешкань, об’єктів водопостачання, сільськогосподарських угідь, а також потенційно небезпечних об’єктів - гноєсховищ, туалетів,сміттєзвалищ … У зв’язку з цим зростає ризик виникнення спалахів інфекційних хворіб, харчових отруєнь, зокрема пов’язаних з водним шляхом передачі.

Аби вберегтися від небезпечних наслідків рекомендуємо дотримуватись наступних правил:

Не використовуйте для питних потреб воду з відкритих водойм, а також підтоплених або невідомих криниць, каптажів, інших джерел, які можуть бути забруднені хвороботворними мікроорганізмами, зокрема збудниками туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів, яйцями та личинками гельмінтів, цистами лямблій, дизентерійних амеб та ін.

У випадку підтоплення, забруднення джерел водопостачання, звертайтесь до органів місцевого самоврядування щодо забезпечення Вас питною водою гарантованої якості з альтернативних джерел.

Якщо постачання якісної привізної води для пиття неможливе, можна користуватися тільки добре прокип’яченою водою. Для господарських цілей також слід використовувати тільки кип’ячену воду.

Для харчування використовуйте тільки продукти гарантованої якості. Не слід вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені, з пошкодженою упаковкою, консервацію, що була затоплена водою і отримала ушкодження. Їжа повинна проходити обов’язкову термічну обробку (варіння, смаження, запікання, обробка парою). Овочі та фрукти ретельно мийте водою, потім обдайте окропом.

Після сходу води з ґрунту необхідно:

провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, сміття тощо), перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см;

індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) у разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном або іншим дезінфекційним засобом призначеним для цього;

криниці звільнити від нанесеного бруду, очистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою хлорвмісних засобів;

провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів.

У разі появи ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників і т. д.) терміново звертайтесь за медичною допомогою, не займайтесь самолікуванням.

Пам'ятайте, що зберегти здоров'я Вам допоможуть прості, але дієві гігієнічні заходи!

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь