Українці традиційно приєднаються до Всесвітнього дня прибирання “World Cleanup Day”

Дата: 16.09.2022 15:22

Поки російські окупанти намагаються забрати у нас незалежність, суверенність,нищать нашу спадщину та природу,ми, українці-незламні і продовжуємо боронитисвою державу, кожен на своєму фронті. Учнівська молодь та громадяни об'єднуютьзусилля і разомтримають екологічну оборону.

Під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!» у 24 регіонах з дотриманнямкарантинних норм та обмежень воєнного часу, враховуючи норми безпеки та географічніособливості регіонів, у 2022 році Україна традиційно приєднається до Всесвітнього дняприбирання «World Cleanup Day» разом з мільйонами учасників у 191 країні Світу.Основна мета-формування культури чистоти, правильного поводження з відходами тавідповідального споживання серед громадян, об’єднання зусиль заради екологічногомайбутнього.

Організаторизакликають не робити масові скупчення та брати участь лише уприбираннях на рекомендованих та дозволених локаціях органами місцевогосамоврядування, попередньо пройшовши інструктажі техніки безпеки та під час сигналутривоги спускатись в укриття.

17 вересня 2022 року участь візьмуть комерційні та некомерційні організації, компанії тадержавні установи, співробітники яких приєднуються в різних форматах на рівнікорпоративної соціальної відповідальності, засоби масової інформації, лідери думок,пересічні громадяни.

Для закладів освіти розпочався конкурс, детальнішепро умови участі можна дізнатисяу Положенні за посиланням:https://cutt.ly/nflKgaR

Формати участі будуть різні в залежності від географічного розташування табезпеки:·

• Для всіх, онлайн-Цифровеприбиранняможна реалізувати в будь-якомузручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїхгаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет ресурсів, дозволитьрозвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезнакількість енергії, це прибирання зменшить кількість викидів CO2 в атмосферу–реєстрація результатів на сайті letsdoitukraine.org/digitalcleanup.·
  • Колективні прибирання на території установ, організацій.За такої формикількість учасників у групі має бути обмежена, а площа–перевірена ДСНС набезпечність, у випадку сигналу тривоги всі мають спускатись в укриття.·
  • Традиційні прибираннядопускаються виключно на рекомендованих локаціяхорганами місцевого самоврядування.·
  • Формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировиниrecyclingpoints.org «Знайди, сортуй, здавай»сортування вторинноїсировини та відправка на переробку.·
  • Розбір завалів.

Українців закордоном також запрошують приєднатись,які зможуть організуватионлайн або офлайн прибирання, долучитись до міжнародної події, подякуватиприймаючим містам та підтримати своє рідне місто навіть на відстані.

Результати участі кожного у Всесвітньому дні прибирання можна зареєструватиза посиланням до 25 вересня 2022 рокувключноhttps://forms.gle/zjQtrZoL3KXZ5hP18

Організатор Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» спільно з міжнароднимрухом «Let’s Do It World», Міжнародним молодіжним рухом «School RecyclingWorld» запідтримки органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськихорганізацій, об’єднань, соціально відповідального бізнесу та медіа.

Організаційне сприяння: Міністерство молоді та спорту України, Міністерство освіти інауки України, Міністерство інфраструктури України, Міністерство закордонних справУкраїни, Міністерство розвитку громад та територій України,Міністерство культури таінформаційної політики України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсівУкраїни, Державна екологічна інспекція України, Державне агентство розвитку туризмуУкраїни, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Український державнийцентр позашкільної освіти, Національний еколого-натуралістичний центр, Обласнідержавні адміністрації, органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськіорганізації, об’єднання, соціально відповідальний бізнес та медіа.

Деталі в новинах на сайтіwww.letsdoitukraine.org.