Витвицька громада
Івано-Франківська область, Калуський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

В Івано-Франківську презентували туристичний транскордонний проєкт «Карпатський культурний шлях»

Дата: 16.09.2022 11:31
Кількість переглядів: 262

15 вересня в Івано-Франківську відбувся «круглий стіл» у рамках реалізації ґрантового проєкту «Карпатський культурний шлях», у якому взяли участь начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталій Передерко, перший проректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, менеджер проєкту з комунікацій Олег Мандрик, заступниця голови ГО «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини (АЕРІФ)» Марія Ковалів, виконавчий директор Центру розвитку малого та середнього бізнесу Марамурешського повіту (Румунія) Раду Біг та понад 30 представників адміністрацій управління історико-культурними об'єктами, туристичних компаній, інших надавачів туристичних послуг, органів державної влади, місцевого самоврядування, науковців, інститутів громадянського суспільства Івано-Франківської та Закарпатської областей України.

Учасникам презентували інформацію про стан реалізації проєкту «Карпатський культурний шлях», концепцію, бренд та маркетингову стратегію туристичного маршруту.

Віталій Передерко відзначив вагому роль культурного туризму в розвитку місцевої економіки як інструменту формування національної ідентичності, збереження культурної спадщини, налагодження міжкультурного діалогу. Адже капіталізація культури через туризм є одним із чинників соціально-економічного розвитку територій. Проїкт включає 40 найвизначніших і найцікавіших об'єктів культурної спадщини регіону. Він підтримуватиме розвиток культурного туризму, локальної культури та збереження спадщини у Карпатах.

«Створення «Карпатського культурного шляху» є надзвичайно важливим для області, адже цей транскордонний шлях стане першим українсько-румунським культурним туристичним маршрутом. Він має велику перспективу бути в подальшому сертифікованим за європейськими стандартами та увійти в загальноєвропейську мережу культурних шляхів Ради Європи», - наголосив посадовець.

Додамо, що туристичний маршрут стартуватиме у Рогатині Івано-Франківської області (Україна) і закінчуватиметься у Сігет Мармацієй повіту Марамуреш (Румунія).

Створений на його основі туристичний продукт має основну програму, яка є найбільш насиченою цільовими культурно-історичними об’єктами показу і проходитиме за маршрутом: Рогатин – Галич – Івано-Франківськ – Коломия – Нижній Вербіж – Косів – Верховина – Ворохта – Яремче – Поляниця – Ясіня – Рахів – Нижня Апша – Солотвино – Сігету-Мармацієй – Сепинці – Десешть – Бая-Маре – Колтау – Рохія – Рогоз – Шурдешть – Бреб – Будешть Йосані – Бирсана – Єуд Дял – Вісеу-де-Сус – Сігету-Мармацієй.

Загальна довжина маршруту: 822 км. Загальна тривалість: 10 днів.

Презентація нового транскордонного туристичного маршруту запланована на літо 2023 року.

Довідково; Проєкт «Карпатський культурний шлях» впроваджується в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014–2020», що фінансується Європейським Союзом. Основна мета проєкту полягає у підтримці валоризації культурно-історичної спадщини в Карпатському єврорегіоні шляхом розвитку і просування Карпатського культурного шляху як інтегрованого туристичного продукту культурної спадщини в транскордонних регіонах Румунії та України. Цільовими завданнями проєкту є створення інтегрованого туристичного продукту культурної спадщини «Карпатський культурний шлях», який поєднає об'єкти історичної та культурної спадщини з іншими атракціями і пов'язаними з ними супутніми послугами; вдосконалення навичок та обізнаності представників культурного туризму за допомогою навчальної програми; просування інтегрованого туристичного продукту культурної спадщини «Карпатський культурний шлях» на регіональних і міжнародних ринках шляхом розробки промоційних матеріалів, спільних джерел інформації в Інтернеті та мобільного додатку.

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь