Через ДАР аграрії можуть претендувати на дві програми держпідтримки

Дата: 30.08.2022 09:11

Департамент агропромислового розвитку Івано-Франківської обласної військової адміністрації повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.2022 № 918 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції (додається).

Отримувачами бюджетних коштів є фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції: громадяни України, юридичні особи, засновниками яких є виключно фізичні особи — громадяни України.

Отримувач повинен мати у власності та/або користуванні від одного до ста двадцяти гектарів земель сільськогосподарського призначення або мати у власності від трьох до ста голів великої рогатої худоби (корів), ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.

Бюджетні кошти надаються отримувачам:

бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності - у розмірі 3 100 гривень на 1 гектар, але не більше 372 000 гривень для одного отримувача;

спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності надається на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, - у розмірі 5 300 гривень на одну корову, але не більше 530 000 гривень для одного отримувача.

Отримувач може скористатися одноразово одним із напрямів державної підтримки, передбаченим постановою КМУ від 16.08.2022 № 918.

Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами Державного аграрного реєстру з 1 вересня поточного року.

Граничний строк подання заявки до Державного аграрного реєстру - 15 листопада поточного року (https://www.dar.gov.ua/).