До Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам внесено зміни

Дата: 25.08.2022 13:43

Міністерство соціальної політики України з метою забезпечення єдиних підходів щодо організації роботи з виплати допомоги на проживання відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 "Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам” (зі змінами), повідомляє.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2022 № 923 „Про внесення змін до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам” (далі - Зміни) було внесено зміни до Порядку, згідно з якими врегульовано низка питань, зокрема допомога на проживання:

• надається внутрішньо переміщеним особам, які повторно перемістилися з тимчасово окупованої території російською федерацією території України, території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) після 24 лютого 2022 року;
  • призначається органом соціального захисту населення протягом 10 робочих днів з дати надходження заяви;
  • призначається за останнім місцем обліку органом соціального захисту населення, якщо внутрішньо переміщена особа змінювала своє місце обліку та не отримала допомогу.

Також наголошуємо, що ДП „Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України” автоматично без повторного звернення осіб, нараховує допомогу у разі включення територіальної громади до переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), який затверджується два рази на місяць наказом Мінреінтеграції, з 1 числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідну громаду включено до такого переліку.

Крім цього Змінами врегульовано питання щодо надання можливості на отримання допомоги внутрішньо переміщеним особам, які мають право, та заяви яких були подані через Портал Дія до 30 квітня 2022 року і не були повністю ним сформовані або знаходилися в обробці.

Мінцифри вже готове надавати Мінсоцполітики переліки внутрішньо переміщених осіб, які мають право на допомогу. Ці переліки ДП ІОЦ будуть надіслані в розрізі районів та міст, де такі особи первинно подавали документи через Портал Дія.

При цьому така особа також може самостійно звернутися до органу соціального захисту населення або через пошту із заявою на надання допомоги на проживання, із зазначенням, зокрема номера банківського рахунка (за стандартом IBAN) або персональних даних одержувача, та надати підтверджувальну інформацію (наприклад скріншот).