Через появу даних освітнього обмудсмена щодо «готовності батьків до очного навчання дітей у школах» та запити ЗМІ з цього приводу – МОН роз’яснює таке
Оприлюднені освітнім омбудсменом Сергієм Горбачовим дані за підсумками «опитування» батьків стосовно бажаної форми навчання їхніх дітей у новому навчальному році не є репрезентативними. Про це зазначає і сам омбудсмен.
У сенсі соціологічного наукового дослідження підсумки «опитування» не можна вважати об’єктивними з кількох причин. Зокрема, неможливо проконтролювати об’єктивність даних, що надані учасниками опитування, а також ймовірно проходження опитування одним учасником нескінченну кількість разів тощо.
МОН невідомо, з яких причин Офіс омбудсмена ініціював опитування, результатам якого не можна довіряти. Також МОН невідомо, чи були на це витрачені бюджетні кошти, якщо – так, в якому розмірі.
Натомість інформуємо, що професійне опитування учасників освітнього процесу із різних питань на постійній основі проводить Державна служба якості освіти України.
Останнє з таких досліджень, а саме щодо готовності до початку навчання з 1 вересня 2022 року, Служба завершила 8 серпня. Участь у ньому взяли близько 100 тис. учасників. Нині фахівці ДСЯО завершують обробку та узагальнення результатів, які найближчим часом будуть оприлюднені.
Докладніше: bit.ly/3zJozYX
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)