Осінній призов! Обов'язки та права призовників!

Дата: 22.09.2021 09:11

Вже незабаром має розпочатися осінній призов на військову строкову службу.

Отже, коротко про призов, обов’язки та права призовників.

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. (Стаття 65 Конституції України).

На військову строкову службу призиватимуть юнаків від 18 до 27 років включно. (УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №71/2021).

Термін служби один рік для осіб з вищою освітою, півтори роки для осіб без вищої освіти (Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу»).

З дня оголошення початку призовною кампанії призовник має у 10-ти денний термін з’явитись у військовий комісаріат за місцем реєстрації. (Про внесення змін до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом від 20 січня 2021року № 100).

Юнаки, які мають право на відстрочку від проходження військової строкової служби повинні це право підтвердити необхідними документами у РТЦК та СП (ст.17 Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу»).

У разі неявки призовника до РТЦК та СП проводитимуться розшукові заходи щодо місцезнаходження даної особи представниками РТЦК та СП, місцевої влади та поліції.

У випадку, коли призовник має проблеми зі здоров’ям, під час проходження військово-лікарської комісії встановлюється його придатність або не придатність до проходження строкової військової служби.