ПРАВИЛА охорони праці у сільськогосподарському виробництві
Обладнання, що надається працівникам та ними використовується за призначенням, має бути технічно справним і відповідати:
- вимогам технічних регламентів, якщо обладнання виготовлене після дати обов’язкового застосування відповідних технічних регламентів, що поширюються на це обладнання;
- загальним вимогам безпеки до обладнання, що зазначені у нормативно-правових актах з охорони і гігієни праці та відповідних нормативних документах на його виготовлення, якщо обладнання виготовлене до дати обов’язкового застосування відповідних технічних регламентів, що поширюються на це обладнання.
Не дозволяється:
експлуатація несправних машини та обладнання;
експлуатація сільськогосподарських тракторів без електростартерного запуску двигуна та з відсутньою або несправною системою блокування запуску двигуна за ввімкнутої передачі.
Під час роботи в полі та пересування дорогами на зернозбиральному комбайні дозволено перебувати лише комбайнеру та помічнику комбайнера.
Не дозволяється перебування працівників у кузові автомашини або тракторного причепа під час заповнення їх технологічним продуктом, а також під час транспортування продукту до місця складування.
Транспортування, зберігання та застосування пестицидів потрібно здійснювати з дотриманням вимог Закону України «Про пестициди і агрохімікати».
Не дозволяється перевозити пестициди та протруєне насіння разом із біологічними засобами захисту рослин, харчовими і кормовими продуктами та іншими вантажами, а також із людьми.
Не дозволяється використовувати для протруювання насіння обладнання, агрегати, комплекси і токи, які призначені для післязбирального доробляння та зберігання продовольчого і фуражного зерна.
Не дозволяється використовувати для зберігання продуктів, фуражу, води тощо тару від мінеральних добрив, навіть після її знешкодження (знезаражування).
У машинах, які застосовуються для роботи з пестицидами, усі з’єднання магістралей переміщення пестицидів (фланці, затички, штуцери, ніпелі, люки тощо) повинні мати ущільнювальні прокладки.
Працівникам не дозволяється перебувати у зоні можливого руху маркерів або навісних машин під час розвертання машинно-тракторних агрегатів.
Під час руху агрегату не допускається одночасне обслуговування одним працівником двох або більше сівалок.
Завантаження сівалок і садильних машин насінням, садильним матеріалом та добривами має бути механізованим.
Ручне завантаження дозволяється лише за умови зупинення посівного або садильного агрегату та вимкнення двигуна трактора.
Заміну, очищення і регулювання робочих органів навісних машин і знарядь, які підняті, потрібно проводити тільки спеціальними чистками в рукавицях із зупиненим, загальмованим агрегатом та вимкнутим двигуном і вжиттям заходів, що запобігають їх самовільному опусканню.
Працівникам заборонено підніматися на або спускатися з машин під час їх руху.
Не дозволяється сівачам працювати на навісних сівалках.
Не дозволяється експлуатувати машини і обладнання без захисних огорож та кожухів.
Не дозволяється здійснювати очищення, технічне обслуговування і ремонт трактора за ввімкненого двигуна.
Працівники, які працюють на електрофікованих машинах, допускаються до роботи після проходження інструктажу з електробезпеки з оформленням у журналі реєстрації інструктажів з охорони праці і присвоєння І групи з електробезпеки.
Необхідно проводити перевірку технічного стану машин, які випускаються на лінію.
Допускати до управління машинами потрібно працівників, які мають посвідчення на право керування машинами відповідної категорії.
Причіпні до трактора машини обладнати страховочними тросами чи ланцюгами.
Дотримуватись вимог електробезпеки:
- забезпечити підприємство електротехнічними працівниками з відповідною групою допуску з електробезпеки;
- встановити попереджувальні знаки та написи електробезпеки;
- провести перевірки опорів заземлення;
- застосовувати калібровані плавкі вставки запобіжників.
Забезпечити дотримання вимог безпеки:
- під час перевезення працівників до місця роботи;
- під час робіт у темну пору доби;
- під час вивантаження та навантаження вантажів;
- під час ремонту техніки в польових умовах.
Заборонити:
- відпочинок у невстановлених місцях;
- - вживання алкоголю.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)