Спеціалісти Держпродспоживслужби довели до суб’єктів господарювання фітосанітарні вимоги при експорті пиломатеріалів та дерев’яної пакувальної тари

Дата: 16.03.2021 10:45

Державними інспекторами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області протягом лютого-першої половини березня 2021 року проведено ряд семінарів на базі шести митних постів області для суб’єктів господарювання, які займаються експортом пиломатеріалів та дерев’яної пакувальної тари.

В ході зустрічей було обговорено актуальні проблемні питання щодо:

• дотримання фітосанітарних вимог Турецької Республіки при експорті деревини хвойних порід;
  • проведення фітосанітарних заходів при експорті дерев’яного пакувального матеріалу як супровідного;
  • порядку виготовлення та маркування дерев’яного  пакувального матеріалу;
  • адміністративної відповідальність суб’єктів господарювання при порушенні фітосанітарних заходів.

При нагоді наголошуємо на необхідності суворого дотримання фітосанітарних вимог Турецької Республіки в частині проведення термічної обробки деревини, якщо така деревина не походить з ділянок вільних від регульованих шкідливих організмів (які затверджені наказом Головного управління Держпродспоживслужби в області) та нанесенні відповідного маркування на термічно оброблену деревину.

Також зазначаємо, що в разі порушень суб’єктами господарювання фітосанітарних заходів, визначених нормативними документами у сфері карантину рослин, передбачена адміністративна відповідальність згідно статей 105, 106 та 188-26 КУпАП.