Пожежа!
Хто винуватий?
Найчастіше в пожежі винуваті самі потерпілі, адже для виникнення пожежі необхідні лише дві головні умови - джерело й паливо, плюс щось третє, що належить до категорії «не судилося». Джерелом вогню у квартирі може бути іскра, сірник і навіть розряд атмосферної електрики. З паливом у квартирі теж проблем немає. Газ, пил, захаращені комори й горюча побутова хімія, і предмети інтер'єру, включаючи побутову техніку.
Чого не можна робити в разі пожежі?
· Відчиняти вікна і двері в палаючому приміщенні: кисень сприяє горінню, а дим зменшує його;
· Підходити близько до вогню через небезпеку вибухів, обвалення конструкцій будинків. Під час великих пожеж утворюються повітряні потоки, що можуть затягти людину у вогонь.
· Піддаватися паніці й заважати тим, хто ліквідовує пожежу, рятує майно.
· Гасити водою ввімкнені в мережу електропобутові прилади електрощити та дроти.
Утім, найкраще - не доводити справу до пожежі. Для цього потрібно не так уже й багато - ретельно дотримуватись інструкцій правил безпеки, що додаються до будь-якого електроприладу. І не забувайте про ознаки можливого загоряння електроприладів:
· поява диму або запаху горілої гуми (пластику, дерева);
· сильне нагрівання окремих частин або приладу загалом;
· іскріння, спалахи світла» тріск у приладі або дроті.
Коли свого часу до великого Ейнштейна звернулися із запитанням, чи становить небезпеку для людства атомна енергія, той відповів: «Не більш ніж коробка сірників. Справа в тому, у чиїх руках вона перебуватиме».
Бережіть себе і будьте обережні!
Щоб не залишитися без даху над головою - правильно користуйтеся опалювальними печами!
Щороку зима стає суворим екзаменатором для недбайливих господарників і домовласників, та пред`являє вимоги за найвищим рівнем. Багато пожеж виникають через порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей.
Печі, як і раніше, є одним із основних джерел тепла, як у приватних оселях, так і в житлових та громадських будівлях містечок і сіл. На жаль, не завжди печі в наших будинках відповідають вимогам пожежної безпеки, які і стають причиною численних пожеж. До біди найчастіше призводить неправильне влаштування печей і порушення правил їхньої експлуатації.
Які ж основні вимоги до опалювальних печей?
Вона не повинна мати тріщин, однак це, на жаль, часто зустрічається в сільській місцевості. Необхідно стежити за тим, щоб були справні дверці топки і піддувала. На підлозі під топкою необхідно прибити металевий лист розмірами 50х70 см. Забороняється монтувати піч упритул до горючих конструкцій приміщень. У даному випадку тут передбачаються відступи. Димар у межах горищного приміщення необхідно робити з червоної глиняної цеглини, обштукатурити і побілити. Очищати димарі і печі від сажі слід перед початком опалювального сезону, а також не рідше одного разу на три місяці.
Категорично забороняється:
залишати печі, що топляться, без нагляду, а також доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
застосовувати для розпалювання печей бензин, гас і т.д.;
розташовувати горючі речовини перед піччю;
допускати до експлуатації несправні печі.
Кожного дня Україна горить. Що треба знати, щоб вибратися з пожежі. Якщо пожежа застала вас вдома, ДСНС України радить дотримуватись наступних правил:
- виявивши загоряння вдома, відразу ж оцініть обстановку — якщо осередок невеликий, спробуйте загасити його самостійно, за допомогою води або товстої ковдри;
- палаючий електроприлад потрібно відключити від розетки і щільно накрити ковдрою або товстим одягом, перекривши доступ кисню.
- якщо ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього прямо на підлогу;
- до дверей приміщення слід повзти підлогою під хмарою диму, але не відчиняти двері відразу;
- обережно доторкніться до дверей (чи до дверної ручки, метал є кращим теплопровідником) тильною стороною долоні, якщо вони не гарячі, то відчиніть двері та швидко виходьте;
- якщо двері гарячі, не відчиняйте їх – дим та полум'я не дозволять вам вийти;
- якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх та поповзом пересувайтесь до виходу з приміщення;
- двері в задимлене приміщення відкривайте обережно, щоб уникнути займання від великого притоку свіжого повітря;
- у сильно задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись;
- обов'язково зачиняйте за собою всі двері;
- під час переходів через задимлені ділянки затримуйте дихання. Варто 2-3 рази вдихнути дим — і можна знепритомніти через отруєння чадним газом, що призведе до загибелі;
- якщо загорівся ваш одяг, падайте і перевертайтесь, щоб збити полум'я, ні в якому разі не біжіть – це ще більше роздуває вогонь;
- не рятуйте речі та документи, так ви втратите дорогоцінні хвилини.
- під час пожежі заборонено користуватися ліфтами, вони можуть несподівано зупинитися і стати для вас пасткою;
якщо ви знаходитесь у висотному будинку, а полум'я йде з низу, не біжіть вниз крізь вогнище, піднімайтеся на дах будівлі.
Начальник Долинського РВ У ДСНС Андрій Панас
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)