Пожежа в домі
Найбільш небезпечними чинниками пожежі,що впливають на здоров’я людей і здатними викликати їх загибель є отруєння токсичними продуктами горіння ,підвищена температура,дим,зниження концентрації кисню.
Якщо раптом щось зайнялося у Вашому будинку (телевізор, праска, електрообігрівач, холодильник тощо), а ти не маєш уявлення, як це швидко загасити - не ризикуй своїм життям і життям сусідів. Саме головне в цьому випадку – як найшвидше повідомити всім присутнім в домі , та сусідам якщо вони перебувають недалеко, і викликати з безпечного місця рятувальників за телефоном «101».
Пам’ятай, що від твоїх перших дій залежить, наскільки швидко буде поширюватися дим і вогонь. Щільно закривши за собою всі двері, ти можеш затримати поширення вогню з палаючої кімнати на 10-15 хвилин, а цього часу досить, щоб змогли покинути будинок твої рідні і сусіди, навіть літні люди.
Бувають випадки, коли загоряння виникає прямо на очах, і людина має якийсь час, щоб не тільки не дати можливість поширитися вогню, але й ліквідувати горіння. Це небезпечна ситуація, до неї потрібно бути готовим як морально так фізично. При цьому необхідно пам'ятати, що:
• по-перше, дим, що виділяється, дуже шкідливий, від нього не можна захиститися, навіть якщо дихати через сиру ганчірку (у густому димі людина непритомніє після декількох вдихів);
• по-друге, горіння може відбуватися настільки швидко, що людина матиме всього кілька хвилин на те, щоб тільки встигнути закрити вікна, двері і самому залишити приміщення;
• по-третє, навіть при успішному гасінні не випускай з очей шлях до свого відступу, уважно стеж за тим, щоб вихід залишався вільним і незадимленим. Адже, твоє життя набагато дорожче всього того, що є у квартирі і у будинку.
Начальник Долинського РВ У ДСНС Андрій Панас
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)