Витвицька громада
Івано-Франківська область, Калуський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Члени родин військовополонених та зниклих безвісти через свій емоційний стан можуть ставати жертвами шахрайства

Дата: 16.12.2025 09:02
Кількість переглядів: 162

Як працюють шахраї?

  • Відстежують пости і повідомлення родичів військовополонених у соціальних мережах.
  • Створюють фейкові акаунти від імені державних органів чи міжнародних організацій або видають себе за волонтерів чи представників міжнародних місій.
  • Звертаються, начебто пропонуючи допомогу, інформацію, фото чи навіть шанс зв’язатися із членом вашої родини.
  • Вимагають гроші за таку допомогу або за включення вашого родича до списку обміну.

Як захистити себе?

  • Не довіряйте повідомленням із невідомих акаунтів, які пропонують допомогу чи інформацію. Завжди з’ясовуйте, хто саме звертається до вас із пропозицією допомоги.
  • Ніколи не передавайте конфіденційні дані стороннім особам.
  • Звертайте увагу на такі надійні джерела інформації, як офіційні сайти державних установ або перевірені організації, які займаються питанням визволення військовополонених.
  • Будьте обережними з будь-якими фінансовими пропозиціями, пов’язаними із визволенням військовополонених чи допомогою. Пам’ятайте, що державні органи та офіційні волонтерські організації не вимагають оплату за надання інформації чи допомогу.

ВАЖЛИВО! Щоб не стати жертвою зловмисників, не варто залишати персональні дані, відомості про захисників і захисниць України або будь-яку конфіденційну інформацію на ворожих інтернет-ресурсах, Facebook-сторінках, у Telegram-каналах, чат-ботах.

Більше про те, як уберегти себе від платіжного шахрайства, читайте на сайті кампанії #ШахрайГудбай: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/ 

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь