Як економити електроенергію в умовах її дефіциту
Щоб не перевантажувати енергосистему під час відновлення енергопостачання і зменшити тривалість відключень, українці мають навчитися максимально економно споживати електрику.
Кілька простих рекомендацій стосовно ощадливого споживання наводить урядовий проєкт «ЕнергоСвідомі».
Освітлення:
- Замініть звичайні лампи на LED. Це заощадить електроенергію у 10 разів.
- Вимикайте світло, якщо виходите з кімнати. Це збереже до 90 кВт*год на рік, що рівноцінно приблизно 45 тисячам циклів заряджання смартфона.
Електроприлади:
- Розморожуйте морозильну камеру вчасно. Це зменшує витрати електроенергії на 15–20%.
- Використовуйте пральну та посудомийну машини лише при повному завантаженні. Цим ви заощадите до 15% електроенергії.
- Переводьте комп’ютери та ноутбуки в «режим сну», коли пристрій не використовується. Це знижує споживання електроенергії на 30–40%.
- В електрочайниках кип’ятіть ту кількість води, яка потрібна саме зараз. Таким чином ви мінімізуєте витрати електроенергії.
- Для бойлерів і водонагрівачів установіть температуру 50–60 °C. Цього достатньо для побутових потреб, водночас електроенергії витрачатиметься значно менше.
Дрібна техніка:
- Зарядні пристрої, залишені в розетці після заряджання, також споживають електроенергію. Відключайте їх і заощаджуйте 26 кВт*год на рік для кожного пристрою.
Більше лайфхаків, які допоможуть економити на електриці, можна дізнатися за посиланням.
Також нагадуємо, що в Україні діє цілодобова безоплатна урядова телефонна лінія «СТРУМ» за номером 1549. На лінію можна звертатися для консультацій з питань енергетики.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)