Витвицька громада
Івано-Франківська область, Калуський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Стихійна торгівля – ризик для здоров’я і життя людей

Дата: 13.11.2024 15:43
Кількість переглядів: 36

Стихійна торгівля продуктами харчування – загроза епідемічному добробуту населення, оскільки є потенційно небезпечною для споживача. Проблема стихійної торгівлі доволі складна. Адже йдеться про самосвідомість громадян, їх бажання чи небажання жити цивілізовано. Будь-який харчовий продукт, що реалізується «стихійно», тобто в невстановлених місцях, у приватних осіб або такий, що немає відповідного маркування, належним чином не упакований може вважатись потенційно небезпечним. Торгівля цими продуктами проводиться з грубими порушеннями вимог діючого харчового законодавства.

Купуючи м'ясо, рибу молочні продукти в місцях стихійної торгівлі треба пам’ятати, що це продукти невідомого походження, які можуть викликати харчові отруєння та інфекційні захворювання; загрозу можуть нести як харчові продукти, так і їх продавці.

Незаконну торгівлю ніхто не контролює, якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють, а самі продавці працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил (не проходять обов’язкові медичні огляди, відсутні умови для дотримання особистої гігієни, санітарний одяг, порушується температурний режим реалізації, зберігання тощо). В більшості випадків стихійна торгівля це продаж практично з землі, коли весь бруд з-під ніг перехожих залишається на продуктах.

 

Тобто, придбання харчових продуктів на стихійних ринках – це шлях до різних інфекційних захворювань та високий ступень ризику для здоров’я. Стихійна торгівля є одним із чинників поширення вірусу африканської чуми свиней та захворювання свинопоголів’я на території країни .Як правило, у невстановлених місцях, або і у магазинах здійснюється реалізація м’яса та м’ясних продуктів, отриманих поза межами бійні, без документів та проведення передзабійного та післязабійного огляду державним ветеринарним інспектором, що призводить до розповсюдження хвороби, а  також ризиків для здоров’я населення. Торгівля з рук у невстановлених місцях – правопорушення, за яке передбачена відповідальність, згідно зі статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді накладання штрафу. Іншими словами, продавці стихійних ринків свідомо порушують Закон і ставлять під загрозу здоров’я покупців.

Продукти мають продаватися на спеціально обладнаних ринках, на яких встановлене холодильне обладнання, саме там знаходиться державна лабораторія ветсанекспертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль  за якістю та безпечністю продукції,  що є гарантією придбання безпечної продукції для споживача.

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь